Pátek, 1. března 2024

Udržitelná konference - za 5 minut dvanáct

Udržitelná konference - za 5 minut dvanáct

Česká republika patří mezi světové premianty recyklace. A ještě aby ne! České společnosti se daří druhotně využít více než 1/2 plastů s vysokou mírou ekologické zátěže. Dnes již valná většina domácností recykluje. Není snad člověka, který by o recyklaci neslyšel, a to jen díky kvalitnímu zdělávání a osvětě. Naučili jsme recyklovat nejen naše děti, ale i naše babičky a dědečky, jakožto generaci, která z bohatství přírodních zdrojů nejen vyrostla, ale dokonce z nich těžila snad i nejvíce v historii. Naši prarodiče ještě zažili čisté lesy a louky, čisté potoky a řeky, dýchali čistý vzduch. To vše bylo, a mnohdy ještě je bráno jako samozřejmost. Opak je však pravdou.

Bohužel, nezodpovědným a sobeckým chováním společnosti jsme se dostali do doby, kdy se zásoby přírodních zdrojů nenávratně tenčí. Ze samozřejmosti se časem stalo nedostatkové zboží. Jako lidské pokolení se tak stavíme před složitou otázku, jak tyto zdroje nahradit, až úplně dojdou?

Když nebyly odpovědné generace předešlé, musíme to být právě MY! To My jsme generace, která ví, že odpovědnost k planetě má smysl. Jinou totiž nemáme a reklamace se nepřijímají. Proto je nutné, více než kdy jindy, neotálet a konat TEĎ a zvrátit tak další znečišťování životního prostředí. Zachraňme planetu pro naše děti! Řekněme NE neodpovědné budoucnosti, než bude pozdě!

Bylo by to snadné, kdyby byla recyklace onou hledanou odpovědí na otázku udržitelné budoucnosti. Kéž by ..., nicméně všem je snad jasné, že jen recyklovat bohužel nestačí. Nejlepší je vždy začít u sebe. Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký dopad může mít prací prášek nebo tableta do myčky? Co může každá domácnost udělat pro záchranu planety? Jak může firma fungovat bez zatěžování životnímu prostředí, a ještě mu navíc pomoci?

První ročník Udržitelné konference přilákal přes 700 sledujících diváků a udělal tím první krok k udržitelnému směřování naší společnosti. Díky tomu se stala největší konferencí svého druhu v celé České republice. Proč měla takový úspěch?

Stále více jednotlivců, domácností i firem se zajímá o to, jak může zabránit dalšímu znečišťování Země a jak tento globální problém řešit. Sám se prostě nevyřeší. A protože není čas ztrácet čas dlouhým tlacháním, naše ,,Udržitelná" se zaměřuje na fakta a efektivní sdělení. Každý řečník má na prezentaci svých inovativních nápadů a řešení vymezen krátký časový úsek - pouze několi málo minut. Je to zcela záměrně. Nechceme, aby byli sledující zahlceni zbytečnou omáčkou, ale aby se v nich efektivně udrželo co nejvíce užitečných informací, které si odnesou a možná i přisvojí do budoucna.

Registrujte se bezplatně na největší Udržitelnou konferenci v České republice, již 25.11.2021 za 5 minut dvanáct na adrese https://www.udrzitelna.cz/

Dozvíte se odpovědi na vaše otázky. Nasbíráte plno inspirace a dozvíte se, jak se můžete stát součástí záchrany modré planety i vy. Už nemůžete dále nečinně přihlížet devastaci Země? Tak neváhejte a připojte se k ostatním!

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů