Pátek, 1. března 2024

Do mělnického re-use centra přibývají věci, má začít brát i elektrospotřebiče

Do mělnického re-use centra přibývají věci, má začít brát i elektrospotřebiče

Do nového mělnického re-use centra v Plavební ulici postupně přibývají věci, má začít brát i elektrospotřebiče. Město nyní vyřizuje administrativní náležitosti, což potrvá ještě několik týdnů. Obyvatelé Mělníka zde mohou nyní odevzdávat nepotřebné vybavení, oblečení i nábytek, zdarma brát si je může kdokoliv, tedy i lidé, kteří v Mělníku trvale nebydlí, řekl dnes novinářům místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (za STAN). Kromě úspory peněz šetří opětovné užití věcí i životní prostředí, které by jinak zatížila výroba nových.

TIP: Všechna Re-use centra v ČR najdete pohromadě na https://www.kamsnim.cz/categories/reuse

Centrum funguje od 6. listopadu ve zkušebním provozu, zatím každou sobotu od 8:00 do 13:00. Lidé tam zatím přivezli například drobnější předměty, ale i sedací soupravy. "Podle toho, jak se to bude rozjíždět, tak samozřejmě zvažujeme třeba i celotýdenní provoz," uvedl Schweigstill. Obsluha centra má právo nabízené věci odmítnout.

Obdobné centrum funguje například také v Příboru na Novojičínsku. Tam mají podle místostarosty zkušenosti, že je velká poptávka třeba po oblečení, knihách a nábytku. Další podobná centra fungují v Jihlavě, Třebíči či Teplicích.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů