Úterý, 29. listopadu 2022

5. září - Mezinárodní den charity

Od roku 2013 je stanoven Organizací spojených národů Mezinárodní den charity, který připadá právě na 5. září. Jedná se o výraz podpory a úcty organizacím i jednotlivcům po celém světě, kteří pomáhají potřebným na dobrovolnické a filantropické bázi. Proč právě 5. září? Na počest jedné velmi významné humanitární pracovnice. V tento den, roku 1997 zemřela Matka Tereza, která za svůj život dostala mnoho ocenění za humanitární pomoc a dokonce byla prohlášena za blahoslavenou.

5. září 2022
5. září - Mezinárodní den charity

Charita má mnoho podob. Má ovšem vždy za cíl pomoci jiným. Jedná se o dobročinné akce na pomoc starým, dětem, sociálně slabým nebo nemocným. Charita probíhá formou různých darů, ať už peněžitých či věcných nebo například formou práce vykonávané zdarma.

TIP: Charity a charitní obchůdky, kam můžete nosit použitelné věci (ošacení, potraviny, knihy, vybavení domácnosti a pod.) které již nepotřebujete, ale mohou pomoci jiným, najdete v mapě projektu www.KAMsNIM.cz

Mezinárodní den charity má dovést lidi k zamyšlení, zda by i oni nějak mohli pomoci lidem, kteří to potřebují. Jakákoli pomoc druhým má kolikrát nedocenitelný dosah.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů