Pátek, 8. prosince 2023

28. červenec - Světový den ochrany přírody

Světový den ochrany přírody se každoročně slaví 28. července a klade si za cíl vytvořit povědomí o nutnosti chránit životní prostředí, přírodní zdroje, rostliny a zvířata, kterým hrozí vyhynutí.

28. červenec - Světový den ochrany přírody
Historie a původ Světového dne ochrany přírody nejsou známy, ale hlavním cílem jeho oslav 28. července je zkoumat, jak lidé využívají přírodu, a podniknout kroky k její ochraně. Lidé čelí hněvu globálního oteplování, různých nemocí, přírodních katastrof, atd. v důsledku nadměrného využívání přírodních zdrojů.
Světový den ochrany přírody uznává, že zdravé životní prostředí je základem stabilní a zdravé lidské společnosti. Zachování zdrojů hraje důležitou roli při ochraně naší matky Země. Rovnováhu v přírodní kráse Země lze udržet zachováním různých složek přírody - vody, vzduchu, půdy, energie, vegetace, minerálů, fauny...
Abychom citovali známého ruského spisovatele Lva Tolstého, "Jednou z prvních podmínek štěstí je, že spojení mezi člověkem a přírodou nesmí být přerušeno."
Světový den ochrany přírody uznává, že zdravé životní prostředí je základem stabilní a produktivní společnosti a abychom zajistili blahobyt současných i budoucích generací, musíme se všichni podílet na ochraně, zachování a udržitelném hospodaření s našimi přírodními zdroji.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů