Komerční banka koupila poskytovatele energetického poradenství Enviros

20. červenece 2022

CSR

Energetika

Komerční banka koupila poskytovatele energetického poradenství Enviros

Komerční banka (KB) koupila stoprocentní podíl ve společnosti Enviros, která poskytuje energetické a environmentální poradenství. Banka tak chce posílit svou pozici v poradenství a financování projektů se zaměřením na energetiku, udržitelnost a kritéria udržitelného investování (ESG). O uzavření obchodu dnes KB informovala v tiskové zprávě. Hodnotu transakce nezveřejnila.


Společnost Enviros pomáhá zákazníkům při optimalizaci energetického hospodářství, s obnovitelnými energetickými zdroji, úsporami energie, minimalizací odpadu či oběhovým hospodářstvím. Působí také jako poradce pro financování energeticky úsporných projektů a obnovitelných zdrojů.

Společnost KB Advisory ze skupiny Komerční banky s Envirosem spolupracovala již dříve. "Začleněním společnosti Enviros do Skupiny KB se staneme jednoznačným poradenským lídrem v oblasti energetiky a ESG a také jedinou bankou, jež bude schopna poskytnout klientům kompletní škálu služeb od poradenství až po udržitelné financování," uvedl člen představenstva KB David Formánek.

Enviros působí kromě Česka a Slovenska v dalších zemích. Za téměř 30 let své existence firma realizovala více než 4000 projektů pro téměř 2500 klientů ve více než 50 zemích světa. Majitelem a jednatelem firmy je Jaroslav Vích.

Zdroj: ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů