Úterý, 6. prosince 2022

Unipetrol koupil společnost Remaq zabývající se mechanickou recyklací odpadu

26. září 2022
Unipetrol koupil společnost Remaq zabývající se mechanickou recyklací odpadu

Skupina Orlen Unipetrol koupila společnost Remaq, která se zabývá mechanickou recyklací odpadu. Rozvíjí tak své recyklační aktivity, díky kterým bude schopna získávat a zpracovávat odpadní plast a bioodpad a vyrábět z něj nové petrochemikálie a biopaliva. Unipetrol o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Cenu obchodu společnost neuvedla. Dokončení akvizice se předpokládá nejpozději do konce března 2023.

Orlen Unipetrol chce být do roku 2050 emisně neutrální, jedním z postupných cílů je právě i rozvoj recyklačních aktivit tak, aby v roce 2030 až 20 procent petrochemické produkce Unipetrolu vznikalo pomocí recyklace plastového a organického odpadu.

"Naše projekty v oblasti chemické recyklace plastů nám umožní realizovat principy cirkulární ekonomiky a současně nás přiblíží k naplnění cíle emisní neutrality skupiny Orlen do roku 2050. Akvizicí společnosti Remaq rozšíříme kompetence skupiny Orlen také v oblasti mechanické recyklace. Naší ambicí je všechny způsoby recyklace odpadu vhodně propojit a sestavit ucelený a plně funkční řetězec, ve kterém efektivně spolupracují municipality, distributoři odpadu a jeho finální zpracovatelé," uvedl předseda představenstva PKN Orlen Daniel Obajtek. Orlen usiluje o to, aby v roce 2030 byla kapacita recyklace plastů a organického odpadu na úrovni až 400.000 tun ročně.

Italsko-česká společnost Remaq byla založena v roce 2004. Zabývá se výrobou a obchodováním s plastovými recykláty, zejména polypropylenem, polyetylenem a polystyrenem. V roce 2009 firma otevřela výrobní závod v průmyslovém areálu v Otrokovicích. V něm provozuje čtyři regranulační linky s celkovou kapacitou 2400 tun za měsíc. Remaq je nejvýznamnější a nejrychleji rostoucí společností recyklující plasty v České republice a zastává významnou pozici i na evropském trhu. Zaměstnává 80 lidí a její tržby přesahují půl miliardy korun.

Skupina Orlen Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů - zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů