Úterý, 21. března 2023

Společnosti Remiva, která recykluje plasty, meziročně vzrostly tržby i zisk

Společnosti Remiva, která recykluje plasty, meziročně vzrostly tržby i zisk

Společnosti Remiva z Chropyně na Kroměřížsku, která se zabývá především recyklací plastů, vzrostly loni tržby za prodej výrobků, služeb a zboží téměř na 250,9 milionu korun. Meziročně byly vyšší zhruba o 71,7 milionu korun. Čistý zisk podniku přesáhl 20 milionů korun, v roce 2020 činil 1,5 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky firmy zveřejněné ve Sbírce listin.

Čistá aktiva společnosti dosahovala na konci loňského roku téměř 75,5 milionu korun, vlastní kapitál činil 57 milionů korun a cizí zdroje necelých 16,6 milionu korun. Loni Remiva zaměstnávala v průměru zhruba 35 lidí, o rok dříve 34. Na mzdy v roce 2021 uvolnila přibližně 12,7 milionu korun.

Firma má významné postavení na evropském trhu s takzvanými kompaundy a regranuláty, které vyrábí z plastového odpadu. Kompaundy jsou polotovary do plastikářského průmyslu pro výrobu vodovodních a topenářských trubek, kabelů, dílů pro auta nebo domácích spotřebičů. Obdobné je to i v případě regranulátů, z nichž lze vyrobit například zatravňovací dlažbu, kompostéry nebo plastové pytle.

Podnik loni investoval do pořízení vysokozdvižného vozíku, osobního automobilu, sloupového jeřábu, homogenizačního sila, chlazení, nožového granulátoru, bubnového separátoru nebo nasávacího zařízení. Začátkem letošního května instalovala Remiva novou linku primárně určenou na výrobu kompaundů plněných skelným vláknem. S?kapacitou až 2000 tun ročně chce společnost nabídnout zákazníkům rozšířené portfolio kompaundů.

V dubnu 2011 zničil areál společnosti rozsáhlý požár. Jeho likvidace trvala 90 hodin. Požár poškodil i sousední budovy dalších společností a okolní rodinné domy, škoda dosáhla zhruba 270 milionů korun. Remiva tehdy přišla o výrobní objekt, sklady, stroje, materiál i o výrobky. Sídlo společnosti se skladovými halami se firmě podařilo v Chropyni znovu otevřít před sedmi lety.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů