Čtvrtek, 30. března 2023

Skupina Orlen Unipetrol převzala recyklační firmu Remaq

Skupina Orlen Unipetrol převzala recyklační firmu Remaq

Rafinérská a petrochemická společnost Orlen Unipetrol definitivně převzala italsko-českou recyklační firmu Remaq. Začlenila ji do své skupiny a připravuje rozšíření svých recyklačních aktivit. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Orlen Unipetrol Pavel Kaidl. Unipetrol o připravované transakci informoval už na konci září, její hodnotu ale neuvedl.

Unipetrol uvedl, že akvizice společnosti Remaq je součástí plánovaného rozvoje recyklační aktivity, díky které bude schopen získávat a zpracovávat odpadní plast a bioodpad a vyrábět z něj nové petrochemikálie a biopaliva. Orlen Unipetrol už dříve vyhlásil cíl být emisně neutrální do roku 2050. Jedním z postupných cílů k tomu je právě i rozvoj recyklačních aktivit tak, aby v roce 2030 až 20 procent petrochemické produkce Unipetrolu vznikalo pomocí recyklace plastového a organického odpadu.

"Ke zkušenostem s chemickou recyklací jsme přidali akvizicí firmy Remaq také znalosti a zpracovatelské kapacity v mechanické recyklaci. Uvažujeme také o plazmovém zpracování odpadu a se zástupci měst a obcí debatujeme o možnostech sběru a třídění odpadu. Naší ambicí je všechny způsoby recyklace odpadu vhodně provázat a sestavit ucelený a plně funkční řetězec, který spravedlivě mezi jeho účastníky rozdělí dodatečnou hodnotu vytvořenou zpracováním odpadu. Výsledné druhotné suroviny vzniklé různými způsoby zpracování odpadů budeme brzy zpracovávat v našich výrobních technologiích," řekl člen představenstva Orlen Unipetrol Tomáš Herink, který je ve skupině zodpovědný za výrobu, výzkum a vývoj.

Italsko-česká společnost Remaq byla založena v roce 2004. Zabývá se výrobou a obchodováním s plastovými recykláty, zejména polypropylenem, polyetylenem a polystyrenem. V roce 2009 firma otevřela výrobní závod v průmyslovém areálu v Otrokovicích. V něm provozuje čtyři regranulační linky s celkovou kapacitou 2400 tun za měsíc. Remaq je nejvýznamnější a nejrychleji rostoucí společností recyklující plasty v Česku a zastává významnou pozici i na evropském trhu. Zaměstnává 80 lidí a její tržby přesahují půl miliardy korun.

Skupina Orlen Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů - zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů