Čtvrtek, 23. března 2023

ÚOHS povolil zpracovateli kovového odpadu TSR koupit firmu Barko

ÚOHS povolil zpracovateli kovového odpadu TSR koupit firmu Barko

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti TSR, která je největším zpracovatelem kovového odpadu v Česku, koupit firmu Barko ze Zastávky na Brněnsku. Barko se věnuje výkupu kovů. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

"Spojení soutěžitelů nebude mít podle úřadu za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Spojením vzniklý subjekt bude vystaven řadě celonárodních či lokálně působících konkurenčních společností, které poskytují odběratelům předmětných služeb reálnou alternativu k uspokojení jejich poptávky," uvedl úřad.

Společnost TSR na svých internetových stránkách uvádí, že je největším zpracovatelem kovového odpadu v České republice. Kromě toho se zabývá i výkupem kovového odpadu a také papíru, plastů a skla. Zajišťuje také zpětný odběr baterií akumulátorů a elektrozařízení. Na trhu v České republice působí od roku 1991, má 30 poboček v Česku a ročně zpracuje 813.000 tun a zaměstnává přes 370 lidí.

TSR je členem skupiny Remondis, jejímž majitelem je německá společnost RETHMANN SE & Co. Podle výroční zprávy z roku 2021 zveřejněné ve Sbírce listin vykázala TSR v roce 2021 čistý obrat 13 miliard korun a zisk po zdanění 326 milionů korun.

Společnost Barko byla založena v roce 1997 a první provozovnu otevřela v Syrovicích na Brněnsku o rok později. V současné době má pět poboček, kromě Syrovic ještě v Krumvíři, Zastávce u Brna, Lomnici u Tišnova a Brně-Líšni. Kromě kovošrotu v těchto pěti pobočkách vykupuje i drahé kovy v Rosicích u Brna a autovraky v Olešné na Moravě.

Jediným majitelem společnosti je Pavel Ambrož. Podle výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin vykázala firma Barko v roce 2021 čistý obrat 526 milionů korun a zisk po zdanění 72 milionů korun.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů