Čtvrtek, 8. června 2023

L'ORÉAL INVESTUJE DO BIOTECHNOLOGICKÉHO PODNIKU, ABY ROZŠÍŘILA VÝVOJ ROSTLINNÝCH SLOŽEK PRO UDRŽITELNOU KRÁSU

L'ORÉAL INVESTUJE DO BIOTECHNOLOGICKÉHO PODNIKU, ABY ROZŠÍŘILA VÝVOJ ROSTLINNÝCH SLOŽEK PRO UDRŽITELNOU KRÁSU

Nová investice podporuje tzv. zelené vědy při vývoji vysoce inovativních složek, které jsou alternativou k těm stávajícím

Clichy 20. března 2022 - Společnost L'Oréal dnes oznámila novou investici do podniku vedeného biotechnologickou společností Geno, jejímž cílem je vývoj udržitelných alternativ klíčových složek kosmetických produktů. Společnost L'Oréal bude zakládajícím členem tohoto podniku spolu se společnostmi Unilever a Kao.

Tato investice, která byla financována z kapitálového fondu BOLD skupiny L'Oréal, podpoří vývoj nových, udržitelných ingrediencí pocházejících z živých organismů. Díky biotechnologickým odborným znalostem společnosti Geno nahradí společnost L'Oréal tradiční složky alternativami přírodního původu, například na bázi rostlinných cukrů. Ty budou součástí různých produktů značky L'Oréal, čímž se společnost významně přiblíží k cíli, který si stanovila, a tím jsou 100% ekologicky navržené formule a ingredience z 95 % pocházející z obnovitelných nebo hojně se vyskytujících zdrojů.

Biotechnologie je jedním ze čtyř oborů tzv. zelených věd společnosti L'Oréal, které se zaměřují na živé organismy jako zdroje surovin a zároveň respektují biologickou rozmanitost, přírodní zdroje a vodní ekosystémy. Tato investice dále pomůže snížit ekologickou stopu kosmetického průmyslu a je významným krokem k dosažení našich závazků L'Oréal pro budoucnost, které hodláme splnit do roku 2030.

Více v Tiskové zprávě

in English here

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů