Čtvrtek, 8. června 2023

E.ON v číslech - 69

E.ON v číslech - 69

69 megawattů má nově celkový instalovaný výkon zařízení zařazených od začátku roku 2023 do agregačních bloků společnosti E.ON Energie. Ty jsou složené z vlastních i externích zdrojů a jsou připraveny pro služby výkonové rovnováhy, které poptává společnost ČEPS

Agregační blok je virtuální zařízení složené z jednotlivých fyzických zařízení zapojených do sítě, které poskytuje podpůrné služby pro ČEPS, a pomáhá tak vyrovnávat výkon v elektrizační soustavě. E.ON Energie byla před třemi lety první tuzemskou společností, jež si certifikovala agregační bloky pro služby výkonové rovnováhy pro společnost ČEPS složené výhradně z vlastních kogeneračních jednotek a vodních elektráren o celkovém výkonu 48 MW.

V loňském roce proběhlo rozšíření o nově spuštěné vlastní zdroje, stejně jako o zdroje externích zákazníků. Agregační bloky nyní obsahují vlastní vodní elektrárny, vlastní kogenerační jednotky, bateriová úložiště i kogenerační jednotky externích poskytovatelů. V prosinci 2022 pak došlo k recertifikaci. Meziročně vzrostl instalovaný výkon zařízení připojených do agregačních bloků o více než 31 %.

Společnost E.ON Energie chce svoje agregační bloky i nadále rozšiřovat o partnery, kteří disponují spolehlivým zařízeními, jejichž provoz jde plánovat dopředu, je možné je dle potřeby operativně přerušit nebo spustit, mají volný výkon a možnost nabídnout ho na trhu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů