Pondělí, 24. června 2024

Společnost Würth podpořila akci Ukliďme Česko. Dobrovolníkům darovala téměř 2 000 párů rukavic

Společnost Würth podpořila akci Ukliďme Česko. Dobrovolníkům darovala téměř 2 000 párů rukavic

Společnost Würth, přední světový vývojář i výrobce potřeb pro řemeslníky, podpořila největší dobrovolnickou iniciativu v České republice ,,Ukliďme Česko". Kromě zapojení zaměstnanců do samotného úklidu věnuje dobrovolníkům v Brně téměř 2 000 párů pracovních rukavic. Záměrem akce je motivovat veřejnost k úklidu nelegálně vzniklých černých skládek a nepořádku zatěžující přírodu.

I když Češi patří v produkování odpadu k evropskému průměru, množství černých skládek a nepořádku v českých městech i obcích každým rokem narůstá. Podle aplikace ZmapujTo se nejvíce nelegálních skládek nachází v Praze a Jihomoravském kraji. S cílem usnadnit dobrovolníkům práci a přispět k odstranění nepořádku v našich městech a obcích věnovala společnost Würth na akci Ukliďme Česko téměř 2 000 tisíce párů pracovních rukavic.
,,Dlouhodobě se snažíme omezovat plýtvání zdroji a využívat odpad jako zdroj k výrobě nových výrobků. Například na výrobu pracovních rukavic smysluplně zužitkováváme recyklovatelné PET lahve, které tak nekončí na skládkách či v přírodě, kde by svým rozkladem, který probíhá až 100 let, zatěžovaly přírodu. Rádi jsme proto podpořili akci Ukliďme Česko, která usiluje v souladu s naší firemní strategií o snížení množství odpadů a ochranu životního prostředí," sdělil důvody navázání partnerství Jakub Lenc, produktový specialistaspolečnosti Würth Česká republika.
,,Těší nás, že jsme pro letošní rok získali nového partnera, který nám pomůže se zajištěním úklidových pomůcek. Věříme, že se nám při letošním jubilejním 10. ročníku akce Ukliďme Česko podaří překonat loňský rekordní úspěch, kdy se podařilo při 4 687 akcích zbavit přírodu 2 730 tun odpadů," sdělil Radek Janoušek z pořadatelského spolku.
Letošní jubilejní 10. ročník největší dobrovolnické akce Ukliďme Česko se uskuteční v?sobotu 1. dubna 2023. Zapojit se do úklidu mohou dobrovolníci ze všech koutů České republiky.?V rámci projektu budou dobrovolníkům poskytovány nejen pracovní rukavice, ale také pytle z recyklovaných materiálů. Více informací o akci je k dispozici na www.uklidmecesko.cz.
O společnosti Würth Česká republika
Společnost Würth je předním světovým tvůrcem i výrobcem montážních materiálů a techniky. Skupina Würth byla založena v Německu v roce 1945 Adolfem Würthem, po jeho smrti v roce 1954 převzal vedení firmy jeho 19letý syn Reinhold Würth, který ji vede dodnes. Do České republiky vstoupila skupina Würth v roce 1992 a díky rychle rostoucímu týmu profesionálně vyškolených obchodních zástupců se brzy stala jedničkou mezi tuzemskými distributory montážní techniky. Na počátku byla firma specialistou na šrouby, dnes je odborníkem na veškerou montážní a upevňovací techniku. Její portfolio čítá přes 100 tisíc produktů od šroubů a hmoždinek, přes chemicko-technické produkty, kování pro nábytek a stavební kování a instalační materiály, až po drobné díly pro automobily, nářadí, stroje či zásobovací a odběrové systémy. Zkrátka vše pro řemesla spojená s automobily, zpracováním dřeva či kovů i pro stavební firmy a velké průmyslové podniky.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů