Úterý, 26. září 2023

E.ON v číslech - 2 100

E.ON v číslech - 2 100

2 100 stromů vysázeli zaměstnanci společnosti E.ON v uplynulém půl roce v jižních Čechách v rámci projektu CZ-SK South LIFE.

Prozatím poslední sázení proběhlo koncem dubna v Poněšicích v lokalitě Hlubocké obory. Zaměstnanci E.ONu zde v rámci dobrovolnické činnosti zasadili více než sto dubů a třešní. Dále vybrané, už vzrostlé stromy vhodně ošetřili tak, aby se sluneční paprsky dostali do nižších bylinných pater. Jarní akci předcházelo v listopadu loňského roku sázení dvou tisíc borovic v oblasti Borkovických blat na Soběslavsku.

Podobné aktivity podporuje společnost pravidelně, ať už finančně, anebo zapojením jejích zaměstnanců. V uplynulých letech se lidé z E.ONu podíleli např. na sázení stovky lip v Aleji svobody v Šatově na Znojemsku. Letos v říjnu je pak v plánu sázení stromů v Brně v rámci projektu Sázíme budoucnost.

Udržitelnost a ekologie jsou důležitou součástí firemní politiky E.ONu. I proto společnost podporuje projekty starající se o životní prostředí a umožňuje svým zaměstnancům, aby se do podobných aktivit zapojili. Navíc pořádá i soutěž E.ON Energy Globe, která oceňuje nejlepší počiny z oblasti ekologie, udržitelnosti a ochrany přírody. Za patnáct let jejího konání se do ní přihlásilo více než 3 300 projektů. Na letošního vítěze čeká finanční odměna v hodnotě 500 tisíc korun pro jeho další rozvoj, ocenění získají i projekty na druhém a třetím místě. Finálovou pětici představí pořadatelé 31. května. přibude k ní ještě šestý finalista vzešlý z hlasování zaměstnanců společnosti E.ON. Každý z finalistů bude mít svého ambasadora z řad známých osobností, jež vybrané projekty zaštítí a představí lidem. O konečném pořadí bude v online hlasování rozhodovat od června do srpna veřejnost. Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhne 9. září 2023 v Praze.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů