Úterý, 26. září 2023

E.ON v číslech 202 000

E.ON v číslech 202 000

202 000 - zhruba tolika hlasy podpořili lidé finálové projekty v rámci soutěže E.ON Energy Globe od doby, kdy je možné v rámci této nejprestižnější tuzemské ekologické soutěže hlasovat online na internetových stránkách www.energyglobe.cz

V soutěži E.ON Energy Globe vybírala vítěze v prvních ročnících odborná porota a lidé přítomní v sále. Od roku 2011 zavedli organizátoři online hlasování na webu www.energyglobe.cz, kde právě probíhá až do konce srpna hlasování v již 15. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. Vylosovaní hlasující získají rodinný let balonem, víkendový pobyt v trafostanici (trafajda.cz), pět vylosovaných získá voucher v hodnotě 2 000 korun od společnosti Hornbach a dalších pět pak kuchařku od Markéty Pavleje, která je partnerkou jednoho z projektů.

O celkové prvenství a hlavní výhru 500 000 korun od společnosti E.ON usiluje dohromady šest finalistů. Zkrátka nepřijdou ani další finalisté, kteří získají podporu jednoho z partnerů už během samotné soutěže. Jedná se o společnosti Hornbach, Duko Hlinsko, De Dietrich, Ptáček - topení, plyn a voda, Trilux a GBS Solino, která zastupuje v Česku značku Solax.

Letos o hlasy veřejnosti usilují aquaponická farma Rybí zahrada v Lážovicích, digitální odpadové tržiště Cyrkl či strategická hra o záchraně planety Beecarbonize. Do finále se probojoval i projekt Revitalizace školy Českobrodská v Praze, dále firma vyrábějící cirkulární oblečení NIL Textile. Šestým finalistou, který vzešel z hlasování zaměstnanců společnosti E.ON o divokou kartu, je síť energeticky soběstačných učeben Archimedes z Hodonína.

Soutěž E.ON Energy Globe pořádá společnost E.ON v České republice od roku 2008. Za dobu jejího trvání se do ní přihlásilo 3476 projektů. Vítěz národního finále pak zastupuje Českou republiku na světovém finále. Vloni se mezinárodní klání konalo ve Vídni, odkud si čestnou cenu odvezl vítěz E.ON Energy Globe 2022, společnost Myco z Kyjova zabývající se výrobou obalových materiálů z houbového mycelia.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů