Sobota, 23. září 2023

Desítky tisíc lidí demonstrovaly v New Yorku za konec fosilních paliv

Desítky tisíc lidí demonstrovaly v New Yorku za konec fosilních paliv

Desítky tisíc lidí v neděli demonstrovaly v New Yorku proti používání fosilních paliv a za lepší boj proti klimatickým změnám, informovala agentura AP. Podle odhadu organizátorů se pochodu na newyorském Manhattanu účastnilo na 75.000 lidí. Ekologické manifestace se mají podle televize ABC konat v New Yorku celý týden a souvisí se zasedáním Valného shromáždění OSN a summitem o udržitelném rozvoji, který začíná dnes. V New Yorku se také ve středu koná klimatický summit, který pořádá generální tajemník António Gutteres.

Pochodu za konec fosilních paliv se účastnili i některé známé osobnosti, například herci Susan Sarandonová, Ethan Hawke, Edward Norton či Kevin Bacon.

Lidé nesli transparenty s nápisy "Fosilní paliva nás zabíjí" či "Zastavte globální oteplování", někteří adresovali výzvy přímo americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi. "Udělejte víc, pokud chcete, abychom Vás příští rok opět zvolili," vzkázali někteří účastníci Bidenovi podle AP.

Někteří demonstranti přijeli na invalidních vozících, jiní tlačili kočárky. Do New Yorku přijeli lidé manifestovat z různých koutů USA i světa. V průvodu šli i zdravotníci, protijaderní aktivisté, mniši, vědci, studenti, napsal deník The New York Times.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů