Pátek, 9. května 2025

Opavský módní bazar podpoří aktivity spolku Kapradí

Opavský módní bazar podpoří aktivity spolku Kapradí

Sedmý ročník charitativního opavského módního bazaru podpoří environmentální a vzdělávací aktivity spolku Kapradí, například rozvoj komunitního Lučního sadu za Opavou. Nepotřebné oblečení mohou dobrovolníci během přinášet až do 5. října. Následovat pak bude prodejní část, která potrvá do 7. října. ČTK to dnes řekla koordinátorka projektu Lenka Pietraszková.

"Bazar je součástí edukativního projektu Příběh jednoho trička. Upozorňujeme tak také na rychlou módu, nadprodukci a plýtvání v textilním průmyslu," uvedla. Dodala ale, že dobrovolníci nemusí věnovat jen oblečení. Vítané jsou i knihy, hračky nebo třeba sklo a nádobí. "Člověk se při třídění darovaných věcí zamýšlí nad tím, kolik toho jako spotřebitel neustále nakupuje a kolik toho reálně využívá. Když se mu pak toho doma nahromadí hodně, je bazar příležitost, jak poslat věci dál do oběhu a dát jim nový život," doplnila.

Sběrným místem je prostor obchodního centra Slezanka, kde se také uskuteční samotný Fashion-cafe-music bazar, který bude otevřený od 5. do 7. října. S výběrem oblečení poradí ostravská módní stylistka s přesahem k udržitelné módě Natálie Bernard. "Nevyužité dary pak věnujeme dále potřebným do různých organizací. Například center poskytujících sociální služby pro rodiny s dětmi, psychiatrické nemocnice, spolku na ochranu zvířat," řekla.

Dodala, že výtěžek z bazaru podpoří například rozvoj komunitního Lučního sadu za Opavou či vzdělávacích programů pro děti i dospělé. "Sad je nejen zajímavým místem pro vzdělávání v jedinečném krajinném biotopu, ale je rovněž místem pro setkávání lidí napříč generacemi," doplnila.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů