Pátek, 1. března 2024

E.ON v číslech - 20

20 - Tolik typů střídačů různých výrobců je aktuálně na seznamu doporučených zařízení pro instalaci solárních elektráren do distribuční sítě společnosti EG.D, člen skupiny E.ON.

E.ON v číslech - 20
Solárních elektráren v síti EG.D rekordně přibývá. Jen za loňský rok jich společnost do své sítě připojila přes 27 000. A s tím roste i potřeba, aby všechny prvky splňovaly legislativní podmínky tak, jak mají. Střídač je přitom klíčovým prvkem solární elektrárny, který přeměňuje stejnosměrnou energii na střídavou, která je běžně v zásuvkách. Pomocí testování společnost EG.D zjistila, že zhruba 50 % střídačů, které vyzkoušela, nesplňuje všechny dané požadavky a do budoucna by jejich funkce mohly být problematické.
K testování využívá EG.D speciální Laboratoř čisté energetiky, jedno ze tří podobných zařízení v republice, které je špičkově vybavené. Společnost dokáže v laboratoři nasimulovat činnost solárních panelů a zjistit tak chování střídačů v různých situacích a jejich dopad na distribuční síť. Když technici EG.D zjistí, že některý parametr nevyhovuje, spolupracují s výrobci, aby chybu opravili, a to se většinou děje. Ve většině případů jde o nahrání nového firmwaru v zařízení, což lze udělat i na dálku.
Na trhu se aktuálně pohybuje velké množství střídačů. Kompletní seznam těch, které splňují všechny podmínky, najdou zákazníci na webu EG.D. Střídače společnost testuje už téměř dva roky a seznam průběžně doplňuje. Jen v tomto roce přibylo doporučení pro sedm typů nových střídačů.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů