Úterý, 28. května 2024

BEWI představila ve Slaném technologii recyklace expandovaného polystyrenu

BEWI představila ve Slaném technologii recyklace expandovaného polystyrenu

Pět předních uživatelů recyklovaných plastů z České republiky, Velké Británie, Německa, Nizozemí a Polska se setkalo s delegací společnosti BEWI Circular, která patří k předním evropským průkopníkům technologie recyklace v uzavřeném cyklu. V provozu BEWI Circular ve Slaném společnost představila technologii recyklace EPS (expandovaného polystyrenu) na rGPPS (recyklovaný polystyren), který může být využit znovu a znovu, ať už jako izolace, nebo jako obalové řešení.

,,Cílem těchto setkání je připravit se na termín EU do roku 2025, kdy musí být 65 % plastových obalů recyklovatelných," uvedl Aljosa Krizman, generální ředitel společnosti BEWI Circular. ,,Je velmi pozitivní, že český průmysl podniká včasné kroky v oblasti obalů jako součást závazků firem v oblasti ESG. Není to však překvapivé - Česká republika je v oblasti udržitelnosti již dlouho napřed."
,,Zprovoznění konceptu uzavřeného cyklu však není snadné. Většina společností chce řešení pro udržitelnost implementovat, nicméně realizace může přinášet mnohé výzvy. V BEWI Circular máme potřebnou technologii i vybavení a jsme tedy schopni tuto práci pro partnery a zákazníky udělat," dodává.
Recyklace je dnes v celé Evropě jedním z bodů agendy vysokého managementu. Revize směrnice 94/62/ES o obalech a odpadech v rámci balíčku EU o oběhovém hospodářství nařizují do ledna 2030 recyklaci všech obalových materiálů vstupujících na trh a vyžadují, aby byly do ledna 2035 recyklovatelné v plném měřítku. 65 % plastových obalů má být recyklovatelných už do roku 2025.
,,České firmy zkoumají možnosti recyklace obalových materiálů a podnikají aktivní kroky mnohem dříve, než by musely, což je skvělé vidět," říká Artem Ocheretin, generální ředitel společnosti BEWI Czechia. ,,V BEWI jsme prvními zastánci přístupu uzavřeného cyklu recyklace a dnes sbíráme a recyklujeme více použitého EPS než kterákoli jiná izolační společnost v Evropě. Abychom mohli vytvořit udržitelnější budoucnost, kde se šetří zdroje a znovu používají a recyklují plasty, je klíčová kooperace."
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů