Pondělí, 17. června 2024

Karlovy Vary pořídí drtič, který zpracuje i dřevo, které zatím končí na skládce

Karlovy Vary pořídí drtič, který zpracuje i dřevo, které zatím končí na skládce

Karlovy Vary koupí do svého sběrného dvora drtič na dřevo. Zpracovat může i vyhozený nábytek a další dřevní materiál, který se objevuje ve skládkových dvorech. Drtič dřevní hmoty má stát 11,3 milionu korun a město na něj požádá o dotaci, která by mohla pokrýt 40 procent nákladů na pořízení, řekl ČTK radní Karlových Varů Petr Bursík (ODS).

"Je to další krok k tomu, že město chce recyklovat stále více typů materiálu. Jedná se o to, že jde to stroj, který veškerou dřevní hmotu vydrtí a umí ji roztřídit na tu, která je znovu použitelná a může se dát třeba do kompostárny, a která použitelná pro další zpracování není," uvedl Bursík. Zatím velká část dřevěného materiálu končí zbytečně na skládkách.

Stroj bude umístěn v městském sběrném dvoře, ale budou ho mít ve správě Lázeňské lesy a parky, které využitelný dřevní odpad zpracovávají.

Podle Bursíka bude sice žadatelem o dotaci město, ale zbytek z nákladů na pořízení stroje dodají Lázeňské lesy a parky, které jsou příspěvkovou organizací města. I kdyby se městu nepodařilo dotaci získat, drtič by město zřejmě stejně pořídilo. Nebylo by to ale asi hned.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů