Pátek, 24. května 2024

Škoda Auto i letos podporuje cyklistické seriály pro širokou veřejnost Kolo pro život a Prima Cup

Škoda Auto i letos podporuje cyklistické seriály pro širokou veřejnost Kolo pro život a Prima Cup

Škoda Auto pokračuje v dlouholeté spolupráci s cyklistickými seriály, čímž opět potvrzuje svou angažovanost na poli profesionální i amatérské cyklistiky. Mladoboleslavská automobilka nejen podporuje významná cyklistická klání doma i v zahraničí, ale nabízí také široký sortiment jízdních kol a cyklistického vybavení pro všechny věkové kategorie.

Kolo pro život s dvěma závody pod hlavičkou Škoda Auto
Kolo pro život zpřístupňuje sportovní cyklistiku široké veřejnosti. Seriál amatérských závodů má otevřené dveře pro všechny vyznavače bicyklů bez rozdílu věku a výkonnosti. Škoda Auto bude přítomna na dvou závodech v Mladé Boleslavi a Ralsku, kde tradičně prezentuje své vozy - letos se zaměřením na nejnovější generace modelů Superb a Kodiaq.

Pro návštěvníky je připravena i řada doprovodných aktivit. Na děti čeká velké dopravní hřiště, kde si mohou zapůjčit dětská kola a zábavnou formou se seznámit se základy bezpečné cyklistiky. Pro dospělé budou k dispozici dva cyklistické trenažéry s aplikací Rouvy, které využívají stacionární bicykl a na obrazovce před jezdci ubíhá virtuální krajina. Nebude chybět ani prezentace jízdních kol Škoda a značkového vybavení pro cyklisty.

Seriál horských kol Prima Cup letos s 10 zastaveními po celé republice
Kromě seriálu Kolo pro život bude Škoda Auto letos znovu podporovat také Prima Cup. Trasy jeho deseti podniků provedou účastníky devíti kraji České republiky a u vybraných akcí zavítají i do sousedního Polska. Na většině závodů si účastníci mohou vybrat ze tří délek trasy. Jednotlivé akce jsou také hodnoceny v rámci celoročního seriálu, což přináší závodníkům možnost měřit síly s ostatními v celkovém hodnocení. Mezi vítěze jednotlivých kategorií bude na konci roku rozdělena finanční odměna ve výši 100 000 Kč.

Barvy společnosti Škoda Auto budou vidět na všech kláních letošního ročníku, přičemž závody v Dolní Moravě a Mikulově se pojedou přímo pod záštitou automobilky. Na návštěvníky zde budou čekat podobné atrakce jako při závodech seriálu Kolo pro život a zábavu zde najdou dospělí i děti.

Cyklistika patří ke společnosti Škoda Auto od jejích počátků
Škoda Auto dnes kromě řady partnerství s cyklistickými závody provozuje platformu WeLoveCycling.cz, která propojuje mladoboleslavskou automobilku s jízdou na kole a čtenářům přináší řadu zajímavých informací ze silniční i horské cyklistiky. Společnost Škoda Auto je s cyklistikou spojena již od samých počátků své existence. Když v roce 1895 Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi zakládali značku Laurin & Klement, byla to tehdy manufaktura na výrobu jízdních kol.

Příznivci automobilky si mohou jízdní kolo značky Škoda pořídit i dnes. V pestré kolekci si vybere nadšený cykloturista stejně jako náročný profesionál. Nabídka zahrnuje celoodpružená i hardtailová horská kola, městské, skládací a elektrické bicykly, karbonový silniční speciál i dětské modely. Značkový e-shop či vybraní prodejci automobilky nabízejí kompletní cyklistické oblečení a doplňky pro jízdu na kole i certifikované nosiče pro bezpečný převoz bicyklů a další praktické vybavení pro aktivní trávení volného času.

Programy cyklistických seriálů
Kolo pro život 2024
27. 4. Bikemaraton Beroun Kooperativy
11. 5. Mladá Boleslav Tour Škoda Auto
8. 6. Bikefest Hluboká Kooperativy
29. 6. Bikemaraton Drásal T-Mobile
24. 8. Manitou Železné hory Cardion
21. 9. Oderská mlýnice Veolia
28. 9. Ralsko MTB Tour Škoda Auto

Prima Cup 2024
14. 4. Decathlon Hradec Králové
18. 5. Silesia Bike Marathon
26. 5. Merida Stolové hory
8. 6. Škoda Auto Dolní Morava
15. 6. ČEZ Sázava
3.-6. 7. Kupkolo.cz MTB Trilogy
27. 7. ČEZ Šumavský MTB maraton
10. 8. ČEZ Karlovy Vary
28. 9. ČEZ Gočárovy schody
5. 10. Škoda Auto Mikulov

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů