Čtvrtek, 2. července 2026

Rekordní měsíc pro elektromobily v Česku: červen poprvé překonal hranici 2 000 registrací, Tesla se vrací do čela

Rekordní měsíc pro elektromobily v Česku: červen poprvé překonal hranici 2 000 registrací, Tesla se vrací do čela
Český trh s elektromobily zažil historicky nejsilnější měsíc. Analýza Centra dopravního výzkumu (CDV) ukazuje, že v červnu 2026 bylo poprvé registrováno více než 2 000 nových osobních bateriových elektromobilů (BEV). Jejich podíl na všech nově registrovaných osobních automobilech dosáhl 8,1 %. Nejvíce registrací připadlo na značku Tesla, která se po několika měsících vrátila do čela trhu. Celkový počet provozovaných osobních bateriových elektromobilů v České republice zároveň překročil hranici 72 tisíc vozidel. Analýza vychází z dat portálu cistadoprava.cz, který využívá zdrojová data Ministerstva dopravy.
Rekordní červen vynesl Teslu zpět do čela, v registracích se poprvé objevil model Škoda Epiq
V červnu bylo v České republice registrováno 2 142 nových osobních bateriových elektromobilů, čímž byl výrazně překonán dosavadní rekord z letošního dubna (1 684 vozidel). Nejvíce registrací zaznamenala Tesla s 604 novými vozidly. Pro americkou automobilku jde o třetí nejlepší měsíční výsledek v historii českého trhu. Vyšší počet registrací zaznamenala pouze v červnu a září 2024, kdy poptávku významně podpořily dotační výzvy pro podnikatele.
Na druhém místě skončila Škoda s 525 registrovanými elektromobily. Poprvé se ve statistikách objevil také nový model Škoda Epiq, který je cenově nejdostupnějším bateriovým elektromobilem domácí automobilky. V červnu bylo registrováno prvních deset vozidel této novinky, všechna ve variantě s výkonem 155 kW. Jde o první sériové registrace modelu na českém trhu.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů