Sobota, 15. června 2024

Potřebuje vaše okolí novou zeleň? Letiště Praha vyhlásilo druhý ročník programu na podporu biodiverzity

Potřebuje vaše okolí novou zeleň? Letiště Praha vyhlásilo druhý ročník programu na podporu biodiverzity

O finanční příspěvek se mohou hlásit obce a městské části, školská zařízení, neziskové organizace a výzkumné organizace z okolí letiště. Úspěšní žadatelé mohou získat až 300 tisíc korun. Žádosti o dotace je možné podávat až do 31. května 2024, a to prostřednictvím vyplnění formuláře na webových stránkách Letiště Praha www.prg.aero. Žadatel může najednou přihlásit více projektů.

,,V rámci naší ESG strategie dlouhodobě podporujeme projekty v okolí letiště. V loňském roce jsme poprvé vyhlásili projekt Biodiverzita. Program, který navazuje na ESG strategii Letiště Praha, je koncipován jako dlouhodobý. Žadatelé z okolí letiště tak mohou i v tomto roce podpořit realizaci konkrétních projektů směřujících k posílení ekologické stability a zvýšení pestrosti druhů a stanovišť, přispět k obnově původních krajinných prvků, propojovat staré a nové krajinné celky, zlepšit přirozené zadržování vody v krajině, ale i zvýšit vzdělanost v environmentální oblasti," uvedla Soňa Hykyšová, ředitelka za oblast životního prostředí, udržitelnosti a ESG.

V loňském roce byly podpořeny projekty zaměřené na širokou škálu aktivit od výsadby druhově pestrých luk a založení dešťových záhonů přes opatření na podporu bezobratlých na různých typech stanovišť po průběžný monitoring druhů a praktickou environmentální výchovu.

V rámci programu Biodiverzita budou podpořeny pouze projekty realizované v některém z níže uvedených katastrálních území:

Červený Újezd, Dobrovíz, Horoměřice, Hostivice, Hostouň u Prahy, Jeneč u Prahy, Kněževes u Prahy, Malé Kyšice, MČ Praha - Nebušice, Pavlov u Kladna, MČ Praha - Přední Kopanina, Roztoky, MČ Praha 6 - katastrální území Ruzyně, MČ Praha 17 - Řepy, Statenice, Středokluky, MČ Praha - Suchdol, Tuchoměřice, Únětice, Unhošť, Zdiby.

Více informací najdete zde:

https://www.prg.aero/environmentalni-odpovednost#druhove-pestre

http://www.prg.aero/

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů