Pondělí, 24. června 2024

Škoda Auto se stává partnerem zelených střech Křižíkových pavilonů na Výstavišti Praha

Škoda Auto se stává partnerem zelených střech Křižíkových pavilonů na Výstavišti Praha

Škoda Auto oznamuje partnerství s Výstavištěm Praha. V jeho rámci ponese střecha D Křižíkových pavilonů oficiální název ,,Škoda Gardens na střechách Křižíkových pavilonů" a stane se zelenou oázou klidu uprostřed holešovického výstaviště. Tento prostor podpoří vnímání značky Škoda jako inovativního výrobce s důrazem na udržitelnost.

Příběhy ekologického umění
Škoda Gardens nabídnou místo pro odpočinek, ale i zábavu všech generací. Ve spolupráci s mladými designerskými talenty zde vznikly umělecké instalace propojující zeleň a odpadové materiály z výrobních závodů. Například na houpačky byly použity vyřazené bezpečnostní pásy. Instalované informační panely návštěvníkům představují ekologické aktivity automobilky Škoda Auto, ale i další zajímavé údaje z historie i současnosti. Při posezení na lavičce, která bude instalována během léta, půjde dobít mobilní telefon sluneční energií, neboť lavička bude zastíněna střechou s fotovoltaickým panelem. Škoda Gardens mají být společným prostorem pro pěší i cyklisty, a tak zde našly své místo také stojany na kola. Ve spolupráci se společností Rekola bude možné si bezplatně půjčit sdílené kolo na 30minutovou jízdu. A jelikož střecha vždy dává příležitost k nevídaným rozhledům, nebude chybět ani dalekohled pro pozorování blízkého i vzdálenějšího okolí.

Smlouva na tento rok s vizí pro dlouhodobější spolupráci
Kromě využití střech pro prezentaci značky Škoda zahrnující firemní emblémy a komunikaci ekologických témat se partnerství týká i zapůjčení tří elektromobilů Škoda Enyaq Sportline pro potřeby Výstaviště Praha. Smlouva je uzavřena na rok 2024, ale obě strany počítají s možností jejího prodloužení.
Křižíkovy pavilony jsou neodmyslitelnou součástí pražského výstaviště již více než třicet let. Při příležitosti Všeobecné československé výstavy v roce 1991 byl ve spodní parkové části areálu kolem Křižíkovy fontány, která zároveň prošla rekonstrukcí, postaven podle projektu architekta Michala Brixe soubor čtyř výstavních pavilonů. Ty od roku 2020 postupně prošly rozsáhlou modernizací, která vytvořila ideální prostory pro reprezentativní a výstavní události všeho druhu. Na jejich střechách se v letní sezóně konají gastronomické slavnosti, prezentace, soukromé večírky a jiné společenské akce.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů