Úterý, 23. července 2024

E.ON v číslech - 60

E.ON v číslech - 60

360 žáků a studentů se probojovalo do letošního finále 29. ročníku soutěže vědomostní E.ON EUROREBUS, které se uskutečnilo na začátku června v Praze.

Finále na půdě Vysoké školy ekonomické ovládli studenti z Gymnázia Christiana Dopplera z Prahy, kteří obhájili loňské prvenství. V souboji o nejúspěšnější základní školu si prvenství připsala ZŠ Komenského v Lounech. O postup do finále usilovalo v různých kategoriích přes tisíc mladých lidí, kteří se účastnili krajských kol. Dohromady se letošního ročníku soutěže E.ON EUROREBUS zúčastnilo více než osmnáct tisíc žáků a studentů.

Soutěž klade důraz na mezioborové souvislosti, nadhled, schopnost logického uvažování a kritického myšlení při práci s informacemi v řadě oborů. Propojuje zeměpis, přírodopis, fyziku, dějepis a občanskou výchovu. V uplynulých dekádách prošlo kláním bezmála půl milionu mladých lidí.

Společnost E.ON je generálním partnerem soutěže už druhým rokem. Díky její podpoře se podařilo obnovit i tradiční hlavní ceny pro vítězné školní třídy v jednotlivých kategoriích, což je účast v několikadenní poznávací cestě po vybraných evropských zemích na Expedici E.ON EUROREBUS.

Soutěž EUROREBUS je jednou z aktivit, kterou E.ON ve spolupráci s organizací TERRA-KLUB na poli vzdělávání vyvíjí. Dále podporuje v rámci programu Učení v souvislostech například portál Vyuzitivevyuce.cz, časopis pro učitele Dnešní svět, anebo Centrum kolegiální podpory, které pedagogům pomáhá sdílet zkušenosti mezi sebou.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů