Čtvrtek, 25. července 2024

Firma Silon koupila společnost Pesl, která se zabývá recyklací a výkupem plastů

Firma Silon koupila společnost Pesl, která se zabývá recyklací a výkupem plastů

Firma Silon z Plané nad Lužnicí na Táborsku, jež vyrábí plastové směsi pro průmysl, koupila společnost Pesl, která se zabývá recyklací a výkupem plastů. Nově se Pesl jmenuje Silon CZ Recycling. V tiskové zprávě o tom informovala za Silon Magdalena Čapková. Na dotaz ČTK řekla, že bližší podrobnosti obchodní transakce Silon nezveřejní.

"Tato akvizice je významným milníkem v expanzivní strategii skupiny SIlon, který ukazuje závazek skupiny k oběhovému hospodářství. Naším cílem je pozitivně ovlivnit efektivitu recyklace plastů v Evropě a zvýšit spotřebu výrobků na bázi recyklace pomocí nových řešení," uvedl generální ředitel skupiny Silon Šuchrat Saidov.

Silon Recycling sídlí v Libuni poblíž Jičína a ve firmě pracují tři desítky zaměstnanců. V současnosti zákazníkům nabízí recyklační služby v objemu 8000 tun ročně. Výhledově chce číslo navýšit na 20.000 tun ročně. "Silon CZ Recycling bude nadále nabízet na trhu kvalitní regranuláty a regranuláty, které našim zákazníkům umožní zvýšit obsah recyklovaného materiálu v jejich výrobcích," uvedl ředitel společnosti Sillon CZ Recycling Daniel Miškovský.

Silon se specializuje na plastové směsi, tzv. kompaundy. Používají se pro výrobu trubek všeho druhu, v kabeláži, ale i v automobilovém průmyslu hlavně pro výrobu palubních desek a jiných součástí interiérů. Loni společnost investovala 194 milionů korun, hlavně do rozšíření infrastruktury v Plané nad Lužnicí včetně rekonstrukce objektu pro logistiku a jídelny.

Konsolidovaný obrat skupiny Silon byl loni 3,2 miliardy korun, to je o 32 procent méně než v předchozím roce (4,7 miliardy korun). Zisk skupiny Silon před zdaněním ve výši 122,2 milionu korun byl o 130,5 milionu nižší než v roce 2022. Čistý zisk se v roce 2023 snížil o 121 milionů na 100,2 milionu. Za poklesem podle firmy stojí mimo jiné to, že v létě 2022 Silon prodal divizi Tesil Fibres, která vyráběla vlákna.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů