zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstva prezentují problematiku IPPC na síti

22.04.2004
IPPC
Ministerstva prezentují problematiku IPPC na síti

Nad druhým ročníkem ENVIKONGRESU, který probíhá jako odborný doprovodný program mezinárodního veletrhu techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO, převzala záštitu ministerstva tří resortů vlády - průmyslu a obchodu, zemědělství a životního prostředí. Tématem ENVIKONGRESU je implementace Směrnice EU o integrované prevenci a kontrole znečištění (IPPC) a problematika nejlepší dostupné techniky ve střední Evropě (BAT).

Výše uvedená ministerstva prezentují užitečné informace právě o problematice směrnice IPPC také na svých webových stránkách. Mezi nejnavštěvovanější patří server Ministerstva průmyslu a obchodu – s adresou www.ippc.cz. Podle náměstka ministra průmyslu a obchodu Václava Srby zde v současné době pracuje dvacet sedm technických pracovních skupin (např. monitoring, odpady, spalování odpadů a ekonomika, potravinářský průmysl atd.), které jsou nedílnou součástí systému výměny informací o nejlepších dostupných technikách (BAT). Tyto skupiny zřídila tři výše uvedená ministerstva. Webové stránky mohou být užitečné zejména pro tuzemské firmy. Ty zde mohou najít mnoho cenných informací – např. databázi expertů na danou problematiku nebo veřejné diskuzní fórum. Navíc je zde možnost ověřit, které podniky spadají do problematiky IPPC.

Systém IPPC vychází z požadavků evropské směrnice o IPPC z r. 1996 a v České republice je zaveden Zákonem o integrované prevenci č. 76/2002 Sb., který nabyl účinnosti k 1.1.2003. V ČR pod IPPC spadá kolem 800 velkých a středních podniků. Od těchto podniků a povolujících orgánů (KÚ) bude vyžadován nový přístup při hodnocení dopadů vybraných průmyslových, zemědělských a dalších činností na životní prostředí. Tento přístup zahrnuje integrované posuzování vlivů na životní prostředí a porovnávání s nejlepšími dostupnými technikami pro příslušné odvětví (BAT).

Tiskové středisko BVV

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí