zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hosté pohovoří o ochraně přírody

24.05.2004
Příroda
Hosté pohovoří o ochraně přírody
Police nad Metují - \"Spolupráce s občany při ochraně přírody, interpretace a ochrana přírody\" je název zítřejší přednášky, která se uskuteční v době od 9 do 12 hodin v budově CHKO Broumovsko v Ledhujské ulici.
Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne národních parků a chráněných území. Se svými příspěvky vystoupí Liz Hughes a Charlie Falzon z Mezinárodního centra pro chráněné oblasti (ICPL) v Walesu ve Velké Británii. Centrum ICPL se zabývá ochranou přírody a péčí o krajinu ve všech částech světa a klade důraz na sdílenou ochranu přírody a péči o krajinu ve spolupráci s místními obyvateli a vlastníky pozemků.
Liz Hughes je ředitelkou ICPL. Zítra bude povídat na téma \"Ochrana přírody založená na spolupráci s místním obyvatelstvem\".
Charlie Falzon přednáší na univerzitě ve Walesu interpretaci místního dědictví, posuzování vlivů staveb na životní prostředí a legislativu EU v životním prostředí. Jeho přednáška nese název \"Interpretace přírodního dědictví a využití umění v interpretaci\".
Setkání bude zajímavé zejména pro ty, kteří se zabývají správou věcí veřejných v chráněných územích, dále ochranou přírody, péčí o krajinu, obnovou venkova, komunální politikou, zapojováním veřejnosti, environmentální výchovou a využitím umění pro osvětové účely.
Akce aktuálně souvisí s projektem výstavby netradiční naučné stezky \"Interpretace přírodního a kulturního dědictví Adršpašských skal\", který byl zahájem vloni.
Přednáška zahraničních odborníků se koná jako výměnná za studijní cestu nynější starostky Broumova Libuše Růčkové, vedoucího Správy CHKO Broumovsko Jana Piňose a dalších hostů celkem ze tří CHKO do Velké Británie v roce 2002.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí