Pátek, 2. prosince 2022

Na pomoc přírodě do jihozápadních Čech

27. března 2009
Na pomoc přírodě do jihozápadních Čech

Hned dvě příležitosti k návštěvě jihozápadních Čech mají všichni přátelé přírody již tento víkend. Akce Příroda Hnutí Brontosaurus právě zde připravuje tento víkend 27.-29.března dvě své víkendovky. První se bude odehrávat v Těchonicích, kde se budou upravovat pastviny pro ovce a druhá přivítá své účastníky na Horažďovicku, kde budou sázet stromky.

S cílem vysadit co nejpestřejší lesní biotop přichází horažďovická víkendovka Člověk člověku stromem. Organizátoři se zamýšlejí nad tím, co pro nás znamenají stromy v krajině a kde berou svou nejen "klimatizační" sílu. Hlavní náplní víkendovky je pak vytvoření mnohoetážového a pestrého biotopu, který je vhodným útočištěm širokého spektra živočišných a rostlinných druhů. "V současné době se snažíme obhospodařovat a důkladně séct co největší plochy. Právě to ale biologickou rozmanitost výrazně snižuje. Musíme si uvědomit, že příroda je pro všechny živočichy zdrojem obživy, místem úkrytu a domovem. Souvislý trávník nebo rozsáhlá pole vedle průmyslových hal tyto požadavky ale nesplňují", prozradil o myšlence víkendovky organizátor Pavel Mojžíš.
Pozdravení jara je příznačný název pro druhou jihozápadočeskou víkendovku, která se odehraje v malebných Těchonicích. Tradiční relaxační víkendovka bude jednou z prvních příležitostí, jak okusit první jarní paprsky. Účastníky pak mi! mojiné čeká likvidace trnek z obecní pastviny pro ovce a přednáška jednoho ze starousedlíků.
Víkendovky proběhnou v rámci Akce Příroda Hnutí Brontosaurus, která je otevřená široké veřejnosti bez ohledu na věk. Akce příroda je založena na dobrovolnické práci na pomoc životnímu prostředí, zajímavých přednáškách a doprovodným zážitkovým programem. Více informací lze nalézt na www.akcepriroda.cz.

Kontaktní osoba: Iva Nováková
Telefon:
E-mail: ifka@akcepriroda.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů