Čtvrtek, 1. prosince 2022

Zahraniční dobrovolníci přijedou pomoci sdružení Čmelák – SPP

14. září 2009
Zahraniční dobrovolníci přijedou pomoci sdružení Čmelák – SPP

Ve dnech 13.–26. září proběhne v Novém pralese na Ještědském hřebeni u Liberce workcamp zahraničních dobrovolníků. Lidé z různých koutů světa, vyslaní organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, budou na lesních pozemcích sdružení Čmelák – SPP pomáhat především s výsadbou sazenic původních dřevin.

 

„S organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit spolupracujeme už šestým rokem, tedy od počátku našeho projektu Nový prales. Dosud k nám díky této spolupráci zavítalo už více než 60 dobrovolníků z celého světa, kteří nám velmi pomohli hlavně se sázením stromků,‟ prohlásila koordinátorka dobrovolníků sdružení Čmelák – SPP Marta Satková.

 

Mladí lidé z Jižní Koreje, Taiwanu, Ruska, Itálie, Polska a dalších zemí budou během letošního workcampu sázet sazenice jedle bělokoré a buku lesního, případně pomohou také s úklidem lesa, respektive se stahováním dřeva a úklidem klestí po prořezávce.

 

Projekt Nový prales probíhá již šestým rokem. Sdružení Čmelák – SPP v jeho rámci vykupuje pozemky a provádí na nich postupnou přeměnu nepřirozených smrkových monokultur na původní lesy plné života. Nový prales na Ještědském hřebenu dnes tvoří čtyři oddělené pozemky o celkové rozloze 25 hektarů. Ty by se měly postupně propojit v jeden celek.

 

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit je nevládní nezisková organizace působící od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví. Smyslem její činnosti je umožňovat lidem, aby prostřednictvím dobrovolné práce pomáhali tam, kde je potřeba, a věnovali svůj volný čas aktivitám, které nejen prospějí dobré věci, ale obohatí i je samotné.

 

 

Kontakt pro média:

Ing. Lukáš Hrabal, DiS., 777 749 335, lukas.hrabal@cmelak.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů