Pondělí, 5. prosince 2022

Zítra začíná v Průhonicích mezinárodní konference o cyklistice a pěší dopravě

23. září 2009
Zítra začíná v Průhonicích mezinárodní konference o cyklistice a pěší dopravě

Zítra začíná v kongresovém centru v Průhonicích čtyřdenní mezinárodní workshop Panevropského programu pro dopravu, zdraví a životní prostředí (THE PEP), věnovaný tématu "Bezpečné a zdravé chůzi a cyklistice ve městech". Na konferenci vystoupí mimo jiné náměstkyně ministra životního prostředí Rut Bízková, ministr dopravy Gustáv Slamečka, ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška a ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.

Tisková konference se uskuteční zítra, tedy ve čtvrtek 24. září, v Kongresovém centru v Průhonicích, od 10:00. Zhruba ve stejnou dobu zasadí účastníci konference se starostkou Průhonic Hanou Borovičkovou strom, čímž chtějí přispět k uhlíkové neutralitě celé akce.

Průhonický workshop navazuje na lednové amsterdamské jednání na úrovni ministrů dopravy členských zemí EU v průběhu českého předsednictví v Radě EU k tématu udržitelné dopravy, životního prostředí a zdraví. Cílem jednání je výměna dobrých zkušeností s realizací výstavby infrastruktury pro cyklodopravu v rámci evropských měst, převzetí štafety z Nizozemí (Amsterodamu, Haagu - proběhne stylově na jízdním kole zítra v 9:00), ale také výměna nových poznatků i z dalších úspěšných zemí. Workshop je určen mimo jiné pro starost a zástupce krajů. Průhonické setkání tak symbolicky ukončí letošní Evropský týden mobility v České republice.

Organizačně konferenci zajišťuje EHK OSN, WHO, Ministerstvo životního prostředí, Centrum dopravního výzkumu Brno a hlavní město Praha. Na organizaci spolupracovaly také Ministerstvo dopravy, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo zdravotnictví.

Bližší informace podá Jiří Bendl, odbor politiky životního prostředí MŽP, tel.: 267 122 381, 602 298 069, e-mail: jiri.bendl@mzp.cz.

Program průhonického workshopu THE PEP najdete ke stažení na adrese www.mzp.cz


Přeji příjemný den

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů