Úterý, 6. prosince 2022

V Redutě vyrostou stromy a zazpívá Marta Kubišová

19. října 2009
V Redutě vyrostou stromy a zazpívá Marta Kubišová

Ve čtvrtek 22. října ozdobí prostory divadla Reduta živé stromy. Uskuteční se zde již tradiční Koncert pro stromy Nadace Partnerství spojený s vyhlášením vítěze celostátní ankety Strom roku. Na koncertě, který uzavře osmý ročník soutěže, vystoupí Marta Kubišová.

Pořádání Koncertu pro stromy v barokních prostorech Reduty je více než příznačné - právě baroko vneslo do krajiny prvek organicky se vinoucích alejí lemujících silnice či cesty k poutním místům, čímž inspirovalo činnost programu Strom života Nadace Partnerství. "Nelze se vrátit ke krajině zcela nezasažené člověkem. Barokní krajina protkaná alejemi a stromořadími pro nás symbolizuje určitou harmonii mezi člověkem a přírodou," říká Mirka Drobílková, vedoucí programu Strom života. "Doufám, že něco z této harmonie si odnesou i návštěvníci koncertu," dodává.

Po Haně Hegerové, Ivě Bittové, Danu Bártovi, Bratrech Ebenových či skupině Jablkoň s houslistou Jaroslavem Svěceným letos "pro stromy" zazpívá i Marta Kubišová. Spojení Nadace Partnerství s významnou českou zpěvačkou v předvečer výročí sametové revoluce není náhodné. V rámci koncertu se nadace každoročně snaží upozornit na některé z důležitých témat veřejného života, letošní koncert se tak stává příležitostí zdůraznit význam občanského sektoru pro rozvoj zdravé společnosti a demokracie. "Pro mne je každého neuváženě poraženého stromu škoda. Z toho je patrné, že tento koncert je mi svou filosofií blízký," říká Marta Kubišová, která vystoupí se svým retro-recitálem Já jsem já. Na klavír zpěvačku doprovodí Petr Malásek, moderátorem recitálu bude Milan Hein. Vstupenky na koncert lze zakoupit v běžných brněnských předprodejích a v síti Ticketstream. Více informací najdete na http://www.nadacepartnerstvi.cz/p-13373&exp=male237

V Redutě vyrostou stromy pouze na jediný večer. Díky anketě Strom roku, jejíž vítěz bude během večera slavnostně vyhlášen, však budou růst stovky nových stromů po celém území České republiky. Každý, kdo zašle svůj hlas pro Strom roku, přispívá do veřejné sbírky. Její výtěžek je věnován na výsadby. Vítěz ankety, nejoblíbenější strom, získá kromě prestižního titulu také odborné ošetření.

Svátek stromů patří v České republice 20. říjnu. Myšlenka Dne stromů se zrodila v Nebrasce v roce 1872 z podnětu novináře a vzdělance J. Sterlinga Mortona a rychle se rozšířila po celých Spojených státech i na další kontinenty. Datum oslav se v jednotlivých částech světa různí podle klimatických podmínek, tak aby vždy připadlo na období příznivé pro výsadby.

Další informace ráda poskytne:
Adéla Badáňová, koordinátorka ankety Strom roku
tel.: 515 903 123, mobil: 721 468 231, adela.badanova@nap.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů