Čtvrtek, 1. prosince 2022

Investice do solárních systémů jsou nyní díky podpoře státu trefou do černého!

Navštivte odborný seminář Investice do fotovoltaického systému 25.- 26.11. 2009

3. listopadu 2009
Investice do solárních systémů jsou nyní díky podpoře státu trefou do černého!

Dokážete si reálně přestavit obor podnikání, ve kterém stát výrobci či prodejci zaručí odkup veškerých jeho produktů a za velmi výhodných cen? Ačkoliv se tato myšlenka může jevit jako ze světa sci-fi, takový obor skutečně existuje. Je jím fotovoltaika! Díky výrazné podpoře státu se stává velmi zajímavou z hlediska návratnosti vložených prostředků.

"Stát producentům čisté solární energie skutečně garantuje odkup veškeré vyrobené energie, navíc po dobu dvaceti let. Jednou boom fotovoltaiky přirozeně skončí, a ta se stane běžným energetickým odvětvím. Nyní je pro podnikání v tomto oboru pravý čas," zdůraznil obchodní ředitel společnosti HiTechSolar Max Wandler.

Podle jeho slov mají zájemci, kteří uvažují o investici do fotovoltaického systému, nyní možnost proniknout do jádra problematiky. "Abychom zájemcům o nákup solárních systémů mohli předat dostatečné množství kvalitních informací, rozhodli jsme se upořádat odborný dvoudenní seminář na téma Investice do fotovoltaických systémů. Pozvali jsme více než desítku kvalifikovaných odborníků, kteří účastníkům objasní proces projektu výstavby a provozu solární elektrárny. Předají jim cenné rady o možnostech financování projektů, potřebné legislativě, nutnému pojištění či použití technologií ," dodal Wandler.

Seminář: Investice do fotovoltaických systémů
Termín: 25.-26.11. 2009
Místo: Brno, hotel Maximus Resort
Pořadatel: HiTechSolar s.r.o. www.hitechsolar.cz
Přihlásit se můžete na adrese seminare.solar@hitech.cz

Absolvent semináře získá slevu ve výši účastnického poplatku na dodávku elektrárny, při zahájení realizace do 1 roku od termínu konání semináře!


Nechte si postavit fotovotaickou elektrárnu tam, kde svítí slunce
Místo, kde po celý rok nepřetržitě svítí slunce, neprší a nesněží. Krátká doba návratnosti vložených investic, dlouhodobý státem garantovaný výkup vyrobené energie. Rozsáhlé pozemky, které jsou za velmi výhodných podmínek připraveny k výstavbě fotovoltaických parků. Každý, kdo uvažuje o pořízení vlastní solární elektrárny o takových možnostech jistě nejednou snil. Přestože se tyto myšlenky mohou jevit jako ze světa sci-fi, takové místo skutečně existuje. Je jím slunná jižní Itálie.
Ve srovnání s Českou republikou je míra slunečního svitu v jihoitalském regionu Puglia téměř dvojnásobná. "Výkon solárních elektráren je v této oblasti vyšší až o 52% u fixní instalace panelů. U konstrukcí, které se natáčejí za sluncem, je produkce vyšší dokonce o 106%," zdůraznil ředitel uherskohradišťské společnosti HiTechSolar Vladimír Mléčka.

Podle jeho slov nadstandardnímu výkonu fotovoltaických elektráren v jižní Itálii nahrává příznivé proudění vzduchu, které ochlazuje solární panely. Vysoké produkci sluneční energie také napomáhá skutečnost, že v jižní Itálii nesněží a téměř se nevyskytují mlhy, které jinak mohou bránit dopadání slunečního záření na panely. "Díky těmto ideálním klimatickým podmínkám se místním investorům vrátí vložené náklady spojené s výstavbou elektrárny za šest až sedm let. Zatímco v tuzemských podmínkách počítáme s návratností investic za citelně delší dobu," poznamenal Mléčka.

Proč investovat do fotovoltaiky právě v Itálii?
V regionu Puglia jsou připraveny k pronájmu rozlehlé zemědělské pozemky, které jsou ve většině případů vlastnictvím jednoho majitele. V této oblasti se počítá s pronájmem minimálně na 20 let a za velmi výhodných cen. "Výstavbu elektrárny je navíc možné uskutečnit bez změny územního plánu," upozornil na velkou přednost italského fotovoltaického trhu obchodní manažer pro oblast Itálie společnosti HiTechSolar Radim Lichý.

Kromě ideálních klimatických podmínek a vhodnosti pozemků nahrává producentům solární energie do karet italský národní program Conto energia. "Předmětem tohoto programu je státem garantovaná výkupní cena po dobu 20 let od uvedení solární elektrárny do provozu. Program je maximálně výhodný pro investory, kteří uvažují o výstavbě elektrárny o výkonu 1 MWp," vysvětlil Lichý.
Program Conto energia dává majiteli fotovoltaické elektrárny možnost volby mezi dvěmi variantami prodeje vyrobené elektrické energie. "Provozovatel solární elektrárny může kompletně odprodat veškerou vyrobenou energii do místní distribuční sítě ENEL. Nebo ji částečně spotřebovat pro vlastní účely a přebytek odprodat distributorovi sítě," dodal Lichý.
Českým investorům, kteří by rádi pronikli na italský fotovoltaický trh, se nyní otevírá možnost návštěvy místních projekčních studií, která disponují velkým množstvím autorizovaných projektů připravených k realizaci. "Součástí většiny připravených projektů jsou již vyřízené byrokratické formality, jako například rezervace kapacity distributora sítě, stavební povolení a ošetření vlastnických vztahů," poznamenal Lichý.
Setkání s italskými partnery bude zájemcům umožněno v rámci podzimního prezentačního pobytu v regionu Puglia, který zajišťuje uherskohradišťská společnost HiTechSolar. "V rámci čtyřdenního obchodního setkání zprostředkujeme účastníkům jednání se zástupci místních projekčních studií a prezentaci autorizovaných projektů. Samozřejmostí jsou tlumočnické služby a organizace během celého pobytu. Překlady a tlumočení jsme následně ochotní zajistit i po celou dobu přípravy projektu a samotné výstavby. Na italském trhu se pohybujeme delší dobu, známe tudíž svéráznou jihoitalskou mentalitu i místní obchodní zvyklosti," doplnil Lichý.
Výhody investice do fotovoltaiky v jižní Itálii
- příznivé podmínky národního programu Conto energia
- projekty fotovoltaických parků o výkonu 1 MWp
- státem garantovaná výkupní cena a na 20 let
- návratnost investice je již za 6,5 roku
- instalace na zemědělských půdách bez nutnosti změny územního plánu
- nízké ceny a široká nabídka pozemků
- ideální klimatické a geografické podmínky
- produkce elektrické energie vyšší oproti podmínkám ČR o 52% u fixní
instalace, u axiální (natáčecí) instalace až o 106%

Business trip HiTechSolar s.r.o.
- obchodní setkání a prezentace projektů
- čtyřdenní pobyt v Puglii
- seznámení s národním programem Conto energia
- setkání se zástupci projekčních studií
- prezentace autorizovaných projektů
- přítomnost zástupce distribuční soustavy ENEL
- tlumočnické služby a organizace

Více informací o prezentačním pobytu v jižní Itálii najdete na www.hitechsolar.cz
Společnost HiTechSolar z Uherského Hradiště je na fotovoltaickém trhu zkušeným hráčem. Od svého založení v roce 2006 se stala průkopníkem v tomto oboru a v současnosti má v České republice výhradní postavení.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů