Čtvrtek, 1. prosince 2022

Kancelářská budova Nordica Ostrava společnosti Skanska získala titul v soutěži ČESKÝ ENERGETICKÝ A EKOLOGICKÝ PROJEKT roku 2008

Kancelářská budova Nordica Ostrava společnosti Skanska získala titul v soutěži ČESKÝ ENERGETICKÝ A EKOLOGICKÝ PROJEKT roku 2008

Skanska Property Czech Republic, zkušený developer komerčních nemovitostí, oznámila, že její kancelářská budova Nordica Ostrava získala titul v kategorii Stavby v celostátní soutěži Český energetický a ekologický projekt roku 2008, vypisované Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem životního prostředí České republiky. Odborná porota udělila administrativní budově Nordica Ostrava titul v kategorii "Nízkoenergetické a pasivní stavby investorů na území ČR".

Cílem soutěže je prezentovat nízkoenergetické a pasivní stavby a projekty v oblasti energetiky, které významným způsobem snižují energetickou náročnost, zvyšují energetickou účinnost a využití energetických zdrojů a přispívají tak ke zlepšení životního prostředí v ČR.

Soutěži Český energetický a ekologický projekt roku 2008 udělili osobní záštitu
o předseda vlády Jan Fischer,
o ministr životního prostředí Ladislav Miko,
o předseda Energetického regulačního úřadu Josef Fiřt,
o rektor ČVUT Václav Havlíček,
o předseda ČKAIT Pavel Křeček,
o předseda SFŽP Petr Štěpánek.

"Energetické účinnosti a energeticky úsporným technologickým řešením v oblasti automatizace budov a optimalizace spotřeby energií se věnujeme již řadu let. Kancelářská budova Nordica Ostrava již získala od EK certifikaci GreenBuilding za energetickou úsporu a velmi nás těší, že nyní získala také titul v soutěži Český energetický a ekologický projekt roku 2008," uvedl ředitel Skanska Property Czech Republic Rikard Henriksson, a dodává: "I nadále se hodláme zaměřovat na energeticky úsporná řešení v rámci všech našich budoucích projektů, což bude přinášet užitek jak našim nájemcům, tak životnímu prostředí.

Nordica Ostrava je první kancelářskou budovou v České republice s certifikací programu GreenBuilding od Evropské komise pro energeticky úsporné budovy. Budova, která je navržena tak aby spotřebovávala o 30 % méně energie, než stanovují české normy, byla dostavěna v prvním čtvrtletí 2009. Sedmipodlažní budova s pronajímatelnou plochou zhruba 12 000 m2 vysoce kvalitních a flexibilních kancelářských prostor třídy A disponuje dvěma podzemními patry s parkovacím stáním a restaurací v přízemí. Její umístění v okrajové části historického centra Ostravy na nároží ulic Českobratrská a Soukenická poskytuje vynikající napojení na městskou hromadnou dopravu a hlavní dopravní tepny.

Další informace o budově Nordica Ostrava najdete na www.nordicaostrava.cz.

Více informací o soutěži a jejích podmínkách najdete na stránkách organizátora: www.top-expo.cz.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů