zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový dokumentární film z Číny opět potvrzuje bezcitný přístup ke zvířatům

06.03.2010
Příroda
Nový dokumentární film z Číny opět potvrzuje bezcitný přístup ke zvířatům

Občanské sdružení Svoboda zvířat dnes představuje zcela nový dokumentární film, který v utajení natočil slavný švýcarský investigativní novinář Mark Rissi v Číně. Film s názvem "Děsivý průmysl v Číně" mapuje životní podmínky a způsoby zabíjení tzv. kožešinových zvířat na čínských farmách a tržištích. "Poprvé jsem podobný průzkum v Číně provedl v roce 2005. Zacházení se zvířaty bylo tehdy nepředstavitelně kruté - ať už se jednalo o stahování zvířat z kůže ještě zaživa či další mučivé praktiky při manipulaci
s bezbrannými zvířaty. Rozhodl jsem se, že po čtyřech letech se tam vydám znovu, abych zjistil, zda se situace za tu dobu změnila," vysvětluje Rissi a pokračuje: "Bohužel, záběry, které se mi podařilo natočit, jsou úplně stejné jako před čtyřmi roky: psíci mývalovití stahovaní na trhu z kůže ještě při plném vědomí nebo zabíjení psů pro kožešiny jsou zde na denním pořádku. Jediné, co se změnilo, je z! výšená ostražitost místních farmářů před kameramany ze zahraničí." V dokumentu uvidíte také, v jakých podmínkách se chovají lišky nebo norci na tamějších farmách.

"Ochrana zvířat v Číně je opravdu velký problém, neboť zde stále téměř neexistují zákonné předpisy na ochranu zvířat," uvádí Tomáš Popp, předseda o. s. Svoboda zvířat. Evropská unie v reakci na kruté zacházení se zvířaty v asijských zemích schválila Nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zakazuje uvádět na trh, dovážet do Společenství a vyvážet z něj kočičí a psí kůže a výrobky obsahující tyto kůže. "Jak se ale ukázalo, v České republice tento zákon není dodržován. Při posledním šetření ČOI se zjistilo, že téměř polovina kontrolovaných obchodníků stále prodávala psí nebo kočičí kožešiny či výrobky z nich," dodává Popp.
Dokument však poukazuje i na problematiku chovu ostatních tzv. kožešinových zvířat. Český komentář k němu namluvil herec Petr Vacek. Můžete jej shlédnout na tomto odkazu: www.youtube.com (případně na webu www.protisrsti.cz).

Další informace:

Více informací -- tiskové zprávy:
* http://www.svobodazvirat.cz/novinky/temer-polovina-kontrolovanych-prodejen-porusila-zakaz-obchodovani-s-psimi-a-kocicimi-kozesinami.htm,
* www.svobodazvirat.cz

Weby:
* www.protisrsti.cz,
* www.svobodazvirat.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí