zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ASEKOL předal Lejle Abbasové mobily pro Keňu

06.08.2010
Recyklace
Zpětný odběr
ASEKOL předal Lejle Abbasové mobily pro Keňu

Pod hranicí chudoby žije v Keni více než polovina ze 40 milionů obyvatel. Jejím následkem nechodí do školy sedm milionů dětí mezi šestým a čtrnáctým rokem. Právě vzdělanost je přitom základní podmínkou pro soběstačnost a zvyšování životní úrovně. Nadační fond Lejly Abbasové Asante Kenya se proto Keni snaží s tímto problémem pomoci. Díky neziskové společnosti ASEKOL, která organizuje sběr a recyklaci elektroodpadu, bude nyní nadační fond moci vybavit mobilními telefony 55 učitelů, koordinátorů projektů nadačního fondu Asante Kenya a nejnadanějších studentů podporovaných škol.

Mobilní telefony pro Keňu pocházejí z kampaně Věnuj mobil (www.venujmobil.cz). Jejím cílem je zabránit tomu, aby lidé vysloužilé přístroje vyhazovali do popelnice. Každý si na stránkách www.venujmobil.cz může objednat předplacenou obálku a v ní pak mobil poslat k recyklaci. Projekt má zároveň i humanitární rozměr. "Zhruba deset procent mobilů, které se k nám v obálkách dostanou, ještě funguje. Tyto telefony repasujeme a věnujeme dětem z dětských domovů. Letos už jsme takto rozdali 462 přístrojů. Když nás Lejla Abbasová oslovila s prosbou, zda bychom nepodpořili její projekty v Keni, velmi rádi jsme souhlasili," říká Hana Ansorgová z neziskové společnosti ASEKOL.

abasova

Nadační fond Asante Kenya v současnosti v Keni podporuje 12 projektů zaměřených na rozvoj vzdělanosti a podporu dětí s těžkými životními osudy. Moderátorka Lejla Abbasová, která nadaci založila, všechny projekty osobně dvakrát ročně navštěvuje a kontroluje jejich průběh. Na místě se o zdárný chod projektů starají lokální koordinátoři. Právě ti jsou hybnou silou projektů po celý rok a je proto důležité, aby byli schopni komunikovat s co možná nejmenším omezením. Totéž platí i pro učitele, na jejichž bedrech leží cesta keňského národa k prosperitě. "Když chcete ukojit hlad, nebudete čekat, až vám někdo něco dá, ale seženete si jídlo sami. V tomto duchu postupuji při plánování svých projektů v Keni," vysvětluje své pohnutky Lejla a dodává: "Protože Asante Kenya je moje dítě, samozřejmě mi záleží na tom, aby projekty měly výsledky. Mobily věnované společností ASEKOL určitě celý proces zjednoduší. Volnost komunikace je základ."

Kontakty:

ASEKOL s. r. o.: Československého exilu 2062/8, Praha 4 - Modřany, ředitelka PR a marketingu: Hana Ansorgová, e-mail: ansorgova@asekol.cz, tel.: 602 164 173, www.asekol.cz

ASANTE KENYA: Lejla Abbasová, lejla.abbasova@asantekenya.org, www.asantekenya.org.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí