zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úspěšná konference EVVO

15.12.2010
Vzdělání
Úspěšná konference EVVO

Dne 9.12.2010 se konala ve Velké zasedací síni Magistrátu hl. m. Prahy krajská konference environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) pro veřejnou správu a firemní oblast.

Pořadatelem akce bylo Hlavní město Praha, organizátorem byla společnost MCN, o.p.s. Konference byla určená především pro představitele městských částí hlavního města Prahy, pražských NNO a podnikatelských subjektů. Konference se zúčastnilo 110 osob.

Program konference byl rozdělen na dvě části. Dopoledne bylo věnované prezentacím, ze kterých se účastníci dozvěděli zásadní informace o strategii ekologické výchovy v hlavním městě Praze, strategii a koncepci EVVO Ministerstva životního prostředí ČR či o dobrovolných přístupech, kterými lze zvýšit konkurenceschopnost malých a středních podniků a které má v gesci Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Velmi zajímavou a zpětně velmi dobře hodnocenou byla prezentace vzdělávacích projektů společnosti VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s. Na konferenci se také představil Ekolist.cz - deník o životním prostředí, který byl jedním z mediálních partnerů akce.
Odpolední část konference byla určená pro konkrétní předání nových poznatků či příkladů dobré praxe formou workshopů, jejichž facilitátory byli odborníci z praxe.

Ing. Vladimír Dobeš, M.Sc. (ENVIROS, s. r. o. - Poradenství v oblasti energetiky a životního prostředí) vedl workshop na téma "úspora nákladů efektivnějším využíváním zdrojů a proaktivní přístupy ochrany životního prostředí pro podnikatelský sektor".

MUDr. Hynek Jebavý (předseda organizace, Ekocentrum Koniklec) se se svojí diskusní skupinou věnoval příkladům dobré praxe při spolupráci NNO s podnikateli a samosprávou.

Ing. Radek Patrný (koordinátor Dopravního programu Nadace Partnerství) diskutoval téma "osvěta a ekologická výchova o udržitelné dopravě v urbanizovaném území, doporučení pro aktivity podporující udržitelnou dopravu ve městech a její osvětu, možnosti financování".

Ing. Petr Švec (ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR) měl pro nejpočetnější skupinu posluchačů připraven workshop na téma "Místní Agenda 21 v rámci hlavního města a spolupráce s EVVO - udržitelný rozvoj, zapojení veřejnosti, příklady dobré praxe".

Po dobu konference bylo možné seznámit se ve výstavní části sálu s interaktivní prezentací osmi společností a NNO, věnujících se EVVO. Mezi nejpůsobivější patřila prezentace Lesů hl. m. Prahy.

Autoři: Mgr. Vladimíra Jilečková, Mgr. Ing. Petr Holý

zazemi

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí