Čtvrtek, 25. července 2024

EU má podezření na kartel při výkupu baterií a šrotu

EU má podezření na kartel při výkupu baterií a šrotu

Evropská komise nechala prohlédnout několik podniků zabývajících se recyklací odpadového materiálu. Důvodem je podezření z kartelové dohody. Informovala o tom agentura Reuters.

Prověřeny byly recyklační podniky v několika státech EU. Komise je nejmenovala, sdělila pouze, že se vyšetřují firmy zabývající se výkupem starých baterií a odpadu obsahujícího olovo.

Komise v prohlášení uvedla, že má důvod domnívat se, že dotčené společnosti porušily dohodu o fungování EU, která zakazuje kartely a omezování hospodářské soutěže.

Prohlídky vybraných podniků nebyly předem ohlášeny a byly to podle komise předběžné kroky. jež povedou k dalšímu vyšetřování. Neznamená to zatím, že jsou společnosti obviňovány z bránění volné soutěži.

Podezření o nepovolené formě podnikání komise prověřuje také u asi deseti výrobců a distributorů tácků, které se využívají například při balení masa a sýrů v maloobchodě. I v tomto případě se dále vyšetřuje.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů