zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NAUČÍME VÁS STAVĚT PRO BUDOUCNOST, NABÍZÍ VE SVÝCH KURZECH CENTRUM PASIVNÍHO DOMU

08.03.2013
Ekologické stavění, bydlení
NAUČÍME VÁS STAVĚT PRO BUDOUCNOST, NABÍZÍ VE SVÝCH KURZECH CENTRUM PASIVNÍHO DOMU

Stavebnictví stojí na prahu energetické revoluce, kterou odstartovala Směrnice o energetické náročnosti budov 2010/31/EU (EPBD). Centrum pasivního domu proto připravilo šest nových kurzů,které reagují na probíhající legislativní změny a stále sílící nezbytnost nového přístupu k navrhování budov. První pilotní kurzy jsou určeny pro odborníky z Jihomoravského kraje zdarma a hlásit se do nich mohou už nyní.

Nulové a pasivní domy změnily zažité postupy navrhování

"Proměny ve stavebnictví, kterých jsme už dnes svědky, se neobejdou bez radikální změny přístupu architektů a projektantů k jejich návrhu. Jde o nezbytnost komplexního, anebo, lépe řečeno, integrálního návrhu budovy. Architekt už během studie velmi úzce spolupracuje s dalšími specialisty - se stavebními fyziky, statiky, odborníky na TZB a podobně - tak, aby výsledek splňoval nároky na estetiku, nízkou spotřebu energie a zejména zdravé a kvalitní vnitřní prostředí," říká Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, které se už od roku 2005 specializuje na standard pasivního domu a jeho kvalitu.

Experti učí a předávají své zkušenosti

Lektorský tým tvoří přední čeští specialisté a experti z různých odvětví energeticky úsporného stavění, kteří přípravě kurzů věnovali bezmála rok. Výsledkem je promyšlený vzdělávací program, který ve výuce důmyslně propojuje teorii a praxi tak, aby účastníci co nejefektivněji nabyli nové informace a uměli je využít při práci.

Kurzy startují už v květnu 2013

Celkem šest nových kurzů bude ve své "pilotní fázi" probíhat od května do srpna 2013 v Brně. Tyto pilotní kurzy určené odborníkům z Jihomoravského kraje budou navíc díky finanční podpoře z EU pro účastníky zdarma!


Více informací o jednotlivých kurzech:

KurzA. Úvod k navrhování pasivních a nulových domů

KurzB. Základní principy navrhování pasivních a nulových domů

KurzC. Navrhování pasivních a nulových domů

KurzD. Zajištění kvality u budov s téměř nulovou potřebou energie

Kurz E. Navrhování a inspekce otopných soustav a klimatizačních systémů

Kurz F. Energeticky efektivní rekonstrukce stávajících budov

Přihlašování na kurzy bylo právě spuštěno a jejich kapacita je omezená - zájemci by tedy neměli s přihlášením otálet. Přihlašovací formulář najdou na webových stránkách Centra pasivního domu.

Kontakt:
Jana Stará, Centrum pasivního domu
tel.: 773 779 267

e-mail: jana.stara@pasivnidomy.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí