Blíží se Stavební veletrhy Brno 2013

Souvislostí s ekologií je celá řada...

Blíží se Stavební veletrhy Brno 2013
Nová Zelená úsporám na Stavebních veletrzích Brno
Stavební veletrhy Brno, které se konají v termínu od 23. do 27. března na brněnském výstavišti, se stanou centrem aktuálních informací o úsporách energií a možnostech jejich financování. S touto problematikou se návštěvníci setkají jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, v doprovodném programu, tak i v poradenských centrech vládní institucí a oborových asociací. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR budou na Stavebním veletrhu Brno 2013 prezentovat program Nová zelená úsporám. Programu PANEL 2013 + se bude věnovat poradenské centrum Státního fondu rozvoje bydlení.
Novinky a trendy pro zahradu a kutily
V letošním roce je připravena zajímavá prezentace oborů Zahrada a hobby, která na ploše přes tisíc metrů čtverečních přinese pro všechny milovníky zahradničení nejenom inspiraci z praktických ukázek či připravených případových studií, ale i si něco nového pro svoji zahradu odnést rovnou z brněnského výstaviště. Součástí tohoto tematického celku je totiž i vyhrazená prodejní sekce. Tento zcela nový projekt se koná s odbornou záštitou Asociace zahradnického výstavnictví a jeho generálním partnerem je společnost Agro Brno Tuřany a. s.
Zcela nový veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno již v dubnu!
První ročník veletrhu DSB - Dřevo a stavby Brno přinese ucelenou prezentaci dřevěných staveb, konstrukcí, materiálů pro dřevostavby a konstrukce, základů a opláštění pro dřevostavby. Prezentovanou problematiku doplní doprovodný program a výstava dřevěných montovaných domů ve Stavebním centru Eden 3000 v blízkosti brněnského výstaviště. Doprovodný program veletrhu můžeme souhrnně nazvat Cestou do dřevostavby a zaujme jak odborníky, tak i zájemce z řad široké veřejnosti. Světem dřevostaveb budou provázet odborníci na slovo vzatí, jmenujme například pana Doc. Ing. Petra Kuklíka CSc, z Českého vysokého učení technického v Praze. Doprovodný program je tematicky uskupen tak, že první den veletrhu se zájemci dozvědí vše potřebné k rozhodnutí o stavbě dřevostavby, druhý den pak zjistí, jak se to dělá, včetně zdrojů financování a také to, jak se v dřevostavbě bydlí. Třetí den je pak věnován oblasti, kterou můžeme nazvat jak to má vypadat.
Stavební poradenské centrum pomůže
s výběrem vhodných materiálů
Nezávislá odborná poradenská centra pomohou také s výběrem vhodných stavebních materiálů a správných technologických postupů. Stavebním centrum, které organizuje Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR se bude věnovat nejenom novinkám ze světa stavebních materiálů, ale i nové legislativě a jejich dopadům na vydání stavebního povolení nebo provoz budovy. Nesmíme zapomenout ani na poradenské centrum Centra pasivního domu, kde návštěvníci mají jedinečnou možnost získat zaručeně odborné odpovědi na své otázky, které se mohou týkat všech oborů tzv. úspor energií a energeticky úsporného stavění.
Hodnocení energetických vlastností budov
V první den veletrhu se v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště uskuteční konference, která se bude věnovat Hodnocení energetických vlastností budov. Jednotlivé přednášky se budou věnovat jak Evropské směrnici o energetické náročnosti budov, známé pod zkratkou EPBD II a její aplikaci do českého práva, požadavkům na nové budovy, změnám dokončených staveb a opravám budov v souvislosti se změnami právních předpisů, ale i požadavkům na zpracování průkazů energetické náročnosti budov, možnostem využití obnovitelných zdrojů energie nebo technickému zařízení budov. Stranou pozornosti nezůstanou ani příklady úspěšných realizací. Více informací naleznete zde.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů