Využijte možnosti získat peníze na podzimní výsadbu stromů

1. června 2013
Využijte možnosti získat peníze na podzimní výsadbu stromů

Máte pocit, že ve vaší obci chybí zeleň? Změňte situaci společně se svými sousedy, přáteli nebo dětmi ze základní školy. Výsadba stromů pomůže zlepšit kvalitu prostředí a zároveň povzbudí společenský život v místě. Na nákup sazenic stromů a keřů můžete od Nadace Partnerství získat grant ve výši až 30 tisíc korun. O nadační příspěvek na podzimní výsadbu stromů mohou žádat obce, školy, občanská sdružení a další organizace až do 21. srpna, kdy je uzávěrka. Další informace jsou pro zájemce dostupné na www.nadacepartnerstvi.cz v sekci zaměřené na granty.
"Finanční rozmezí, kterým je možné výsadbu podpořit, jsme letos navýšili na 10 až 30 tisíc korun. Jednou z podmínek udělení grantu je, aby za tuto částku vysadilo 10 a více kusů stromů," uvádí koordinátorka grantů Ivana Adámková z Nadace Partnerství. Penězi lze pokrýt nákup a dopravu sazenic i materiál nezbytný k výsadbě stromů, například kůly, úvazy, pletivo chránící před okusem zvěří nebo mulč.
"Snažíme se povzbudit obyvatele různých věkových skupin, aby udělali něco pro své životní prostředí. Proto by měli všichni, kdo chtějí získat grant, naplánovat výsadbu tak, aby se do ní mohla zapojit široká veřejnost," vysvětluje Ivana Adámková. Neméně důležitá je podle ní také volba vhodných druhů dřevin. V našich podmínkách se nejlépe daří domácím druhům - lípám, dubům nebo javorům. Tradiční jsou také aleje ovocných stromů. Žadatelé o nadační příspěvek by se měli naopak vyhnout nepůvodním druhům, mezi něž patří například túje, akáty či stříbrné smrky. Jejich výsadbu totiž nadace nepodporuje.
Nadace Partnerství ve spolupráci s MAKRO Cash & Carryjiž letos na jaře na výsadbu rozdělila více než 150 tisíc korun. Díky nim se podařilo vysadit stromy a keře na 7 místech republiky. Z převážné části se jednalo o aleje tvořené ovocnými druhy stromů, po nichž je v posledních letech největší poptávka. "Na podzimní sázení stromů chceme rozdělit více než dvojnásobné množství peněz než na jaře. Výsadby můžeme finančně podpořit díky přispění společnosti Reda, běžců Prague International Marathon a dalším individuálním dárcům, za jejichž přízeň děkujeme," dodává v závěru Adéla Badáňová z Nadace Partnerství.

Kontakt:
Ivana Adámková, koordinátorka grantů na výsadbu stromů, e-mail: ivana.adamkova@nap.cz, tel.: 515 903 131, mobil: 608 704 389
Adéla Badáňová, PR a komunikace, e-mail: adela.badanova@nap.cz, tel.: 515 903 123, mobil: 721 468 231

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů