zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zveřejnění závazných modelů finančních analýz - Provozní ztráta a Energetické modely pro prioritní osy 3 a 6

03.07.2013
Obecné
Zveřejnění závazných modelů finančních analýz - Provozní ztráta a Energetické modely pro prioritní osy 3 a 6

V sekci Dokumenty ke stažení na webu OPŽP a v Elektronickém prostředí pro žadatele BENE-FILL byly dne 28. 6. 2013 zveřejněny aktualizované závazné nástroje pro zpracování Finanční analýzy (FA) pro prioritní osy 3 a 6 Operačního programu Životní prostředí 2007-2013.

Pro žadatele navíc dále zůstává v platnosti Jádrový model Zelená louka a Přírůstkový, verze 18.0, který je zveřejněn také v sekci Dokumenty ke stažení na webu OPŽP a v Elektronickém prostředí BENE-FILL.

Soubor aktualizovaných modelů Energetických verze 17.0 a Provozní ztráty verze 19.0, obsahuje vedle výpočetních modelů modelové příklady a doprovodné metodické texty (uživatelské manuály, atd.) ve kterých jsou uvedeny podrobné informace ke zpracování modelu. Použití aktualizovaných nástrojů je povinné v rámci XLIX. a L. výzvy OPŽP pro individuální projekty generující příjem dle článku 55 Nařízení Rady 1083/2006.

U projektů, u nichž je předpoklad generování provozní ztráty projektu, vyplní Žadatel/Zpracovatel model Provozní ztráta. Model je uzpůsoben jak pro projekty výstavby zcela nové infrastruktury (projekt na tzv. "zelené louce"), tak i projekty řešící rekonstrukce/rozšíření stávající infrastruktury (tzv. "přírůstkový" přístup).

V případě jakýchkoliv pochybností kontaktuje Žadatel/Zpracovatel odpovědné pracovníky SFŽP, nebo oddělení projektové podpory na e-mailu dotazy.fea@sfzp.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
18
10. 2021
18.10-7.12.2021 - Seminář, školení
ONLINE
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí