Ve Středočeském kraji nejlépe třídí odpad Mělník, Čisovice a Pavlov

28. prosinece 2013
Ve Středočeském kraji nejlépe třídí odpad Mělník, Čisovice a Pavlov

V historických prostorách Kláštera minoritů sv. Jakuba v Praze se v úterý 17. prosince konalo slavnostní vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže obcí "My třídíme nejlépe". Mezi obcemi nad tisíc obyvatel zvítězil Mělník. V kategorii obcí s 1000 až 2000 obyvatel se umístily na prvním místě Strančice. Z obcí nad 500 obyvatel nejlépe třídí Čisovice a v kategorii obcí do 500 obyvatel se stal vítězem Pavlov.

"Smyslem soutěže je udržet zájem veřejnosti a obcí o správné nakládání s odpady a zvýšit počet lidí v našem kraji, kteří své odpady pravidelně třídí," uvedl náměstek středočeského hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád, který předal ceny vítězným obcím.

Do soutěže se zapojilo celkem 1 132 středočeských obcí a měst. Porota hodnotí aktivní účast jednotlivých obcí a měst zapojených do systému EKO-KOM, tedy odděleného sběru využitelných složek komunálního odpadu. Třídění odpadů využívá stále více lidí. Podle posledních průzkumů se jedná až o 70 % obyvatel ČR, což je o 14 % více než před deseti lety.

Akci pořádal Krajský úřad Středočeského kraje ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s. v rámci projektu "Podpora dosažení specifických cílů Plánu odpadového hospodářství Středočeského kraje

ZDROJ:http://www.kr-stredocesky.cz/

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů