zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vánočních stromků vyhodí Pražané na 300 tisíc, svážejí je i speciální vozy

16.01.2014
Odpady
Bioodpady
Urbánní ekologie
Vánočních stromků vyhodí Pražané na 300 tisíc, svážejí je i speciální vozy

Svoz vyhozených vánočních stromečků v Praze vrcholí. Podle informací společnosti Pražské služby, která svoz zajišťuje, vyhodí letos obyvatelé Prahy asi 300 tisíc stromků. Kromě standardních popelářských vozů bylo pro odvoz stromků vyčleněno ještě deset speciálních vozidel.

"Mnozí Pražané svůj vánoční stromeček odzdobili a vyhodili podle tradice na Tři krále, ale v řadě rodin si chtějí vánoční atmosféru uchovat co nejdéle. Svoz stromků tedy bude probíhat až do konce února," říká mluvčí společnosti Pražské služby Julián Záhorovský.

Občané Prahy si již podle Záhorovského zvykli stromky odkládat k popelnicím či kontejnerům se směsným odpadem. "To je zcela v pořádku a usnadňuje to svoz. Naopak prosíme, aby stromky nebyly ukládány do odpadních nádob nebo ke stanovištím tříděného odpadu," uvádí mluvčí.

V některých případech může dojít k situaci, kdy popelářské auto stromek od odpadních nádob neodveze, to však podle Záhorovského neznačí problém. "Důvodem je buď přeplněnost vozu - pak je stromek odvezen při dalším svozu - nebo fakt, že v dané lokalitě sváží stromečky speciální vozidlo. Těchto vozidel máme letos nasazeno deset a s jejich využitím máme zatím velmi pozitivní zkušenost," uzavírá.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí