zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EnviWeb členem platformy Byznys pro společnost

27.02.2014
Firemní ekologie
EnviWeb členem platformy Byznys pro společnost

EnviWeb se stal členem platformy Byznys pro společnost, největší odborné organizace zaměřené na šíření principů CSR a udržitelné podnikání v České republice...

Byznys pro společnost sdružuje odpovědné firmy, které jsou při svém podnikání citlivé ke svému okolí a ve svém řízení zahrnují přístupy respektující potřeby společnosti, zaměstnanců, zákazníků a šetrnost vůči životnímu prostředí. Více o platformě na www.byznysprospolecnost.cz

Proč jsme vstoupili do platformy BpS a co od členství očekáváme?

O platformě BpS jsme se dozvěděli teprve v loňském roce, kdy jsme se přihlásili do soutěže Top odpovědná malá firma, ve které jsme uspěli v hlasování veřejnosti.

Po účasti na vyhlášení výsledků soutěže jsme se začali zajímat o činnost platformy více, což vyústilo v rozhodnutí, stát se členskou firmou.

Od členství očekáváme navázání spolupráce s odpovědnými firmami a konkrétními lidmi, kteří v nich mají CSR na starost.

Na jedné straně můžeme nabídnout naše více než desetileté zkušenosti z oblasti firemní ekologie a také aktuální informace z tohoto oboru. Téma životního prostředí a provozování zpravodajského portálu www.EnviWeb.cz je totiž hlavní náplní naší činnosti.

Na druhou stranu očekáváme, že se dostaneme ke zkušenostem a spoluúčasti na CSR akcích a projektech platformy (či jejích členských firem), ke kterým bychom se jako malá firma jinak nedostali.

Jakým CSR aktivitám a projektům se naše firma věnuje?

Vzhledem k své velikosti (nebo spíše malosti) neobsáhneme více než jednu z několika oblastí CSR, tudíž naší zájmovou oblastí je výhradně ekologie. Tomuto tématu se však věnujeme naplno a v minulých letech jsme mimo jiné stáli u zrodu a rozvoje projektu ZmapujTo.cz, který slouží pro mapování rozšířeného nešvaru - černých skládek, pomocí chytrých mobilních telefonů.

Výsledkem zhruba dvouletých zkušeností (máme zmapováno v ČR více než 2 000 černých skládek) bude letos na jaře nová verze mobilní aplikace (+ nové webové rozhraní), která bude umožňovat nejen mapování černých skládek, ale prakticky libovolný monitoring se zapojením široké veřejnosti (včetně jeho teritoriálního a časového omezení a interpretace sebraných dat v interaktivní mapě), jako je například výskyt invazních druhů, extrémních meteorologických jevů, nepravostí v komunální sféře a pod.

Za logické vyústění našich mapovacích aktivit pak považujeme úklidovou akci UklidmeCesko.cz, která proběhne v květnu letošního roku a jejím cílem je nejen uklidit již zmapované černé skládky, ale také mediálně zviditelnit u nás dlouhodobě zanedbávanou problematiku černých skládek. Ve spolupráci s BpS byla tato úklidová akce zařazena jako jedna z možností, jak se zúčastnit mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain Day 2014, který proběhne letos v pátek 16. května.

UklidmeCesko.cz je dobrovolnická a nezisková akce, proto jsme za účelem jejího uspořádání založili občanské sdružení, pro které uvítáme jakoukoliv podporu ať už finanční, materiální nebo i morální... Vše podstatné naleznete na www.UklidmeCesko.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí