První zóny Národních parků jsou oficiálně lidem nepřístupné. Přesto tam turisté výjimečně mohou. Například na Šumavě takové výlety umožňuje správa Národního parku - ale jen s průvodcem a za poplatek. Správa tím o několik let předběhla návrh ministra životního prostředí Richarda Brabce z Hnutí ANO. Ten chce otevřít první zóny všem turistům.
Do srdce Šumavy smí zatím turisté jen s průvodcem. Ministr to chce změnit
29. červenece 2014 11:37
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/do-srdce-sumavy-smi-zatim-turiste-jen-s-pruvodcem-ministr-to-chce-zmenit--1378841
Zdroj: rozhlas.cz