Nedaleko Pardubic - mezi opatovickou elektrárnou a Lázněmi Bohdaneč - vznikla poušť. V délce tří kilometrů pod elektrickým vedením ji uměle vyrábějí ochránci přírody. Říkají jí 'Východočeská Sahara' a její písčitý terén se snaží upravit tak, aby se v něm dařilo pískomilným druhům rostlin a živočichů. A výsledek se po dvou letech dostavil. Dokazuje to například motýl okáč ovsový.
Ochránci přírody vytvořili u Pardubic poušť, daří se v ní pískomilným rostlinám a živočichům
9. srpna 2014 13:47
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz