Podrobnou mapu znečištění ovzduší v Moravskoslezském kraji chtějí vytvořit pracovníci ostravského Zdravotního ústavu. K dispozici by měla být lidem například v okamžiku, kdy se budou rozhodovat, kde si postaví dům. Systém navíc bude měřit nebezpečné látky, které až dosud systematicky sledovány nebyly. Například velmi jemné částice prachu, těžké kovy či dioxiny. Novinářům to dnes řekl pracovník ústavu Jiří Bílek. V kraji je ovzduší nejvíce znečištěno.
Na severu Moravy se začne systematicky měřit znečištění ovzduší
16. února 2010 13:25
Obecné
Celý článek: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2216777
Zdroj: Ekolist.cz