Od 1. ledna 2015 se mohou spotřebitelé při výběru nových elektrospotřebičů na internetu snadněji zorientovat v jejich spotřebě energie. Podle nařízení EU totiž nesmí od tohoto data chybět evropský energetický štítek ani u domácích spotřebičů a žárovek nabízených v e-shopech. Doposud se nařízení vztahovalo pouze na kamenné obchody a na internetu se zobrazovala často pouze textová informace, navíc v nedostatečné podobě. "Tím, že energetický štítek každému výrobku přiřadí třídy účinnosti od A+++ (nejlepší) po D (nejhorší), štítky velmi jednoduše odhalí žrouty energie," vysvětluje přínos nařízení Michal Staša z centra SEVEn.
Energetické štítky jsou od nového roku povinné i v e-shopech
1. ledna 2015 2:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/energeticke-stitky-jsou-od-noveho-roku-povinne-i-v-e-shopech
Zdroj: Ekolist.cz