Rýže vypěstovaná ve Fukušimě poprvé od jaderného neštěstí v roce 2011 prošla radioaktivní kontrolou. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace od úředníka, který má kontrolu na starosti. Havárie ve Fukušimě byla největší jadernou katastrofu od dubna 1986, kdy explodovala elektrárna v ukrajinském Černobylu.
Rýže z Fukušimy poprvé od 2011 prošla radioaktivní kontrolou
5. ledna 2015 10:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ryze-z-fukusimy-poprve-od-2011-prosla-radioaktivni-kontrolou
Zdroj: Ekolist.cz