Na likvidaci následků nešetrné těžby uranu v oblasti Stráže pod Ralskem na Českolipsku uvolní vláda v letech 2015 až 2017 kolem 4,5 miliardy korun. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Stačit to ale nebude, sanace území podle odhadů potrvá až do roku 2037. Odhaduje se, že na vyčištění území bude potřeba asi 50 miliard korun.
Na likvidaci následků těžby uranu na Českolipsku půjde 4,5 miliardy korun
9. ledna 2015 16:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-likvidaci-nasledku-tezby-uranu-na-ceskolipsku-pujde-4-5-mld-kc
Zdroj: Ekolist.cz